Op uitnodiging van de woningstichting Noord- en Midden-Limburg zal de dorpsraad deelnemen aan een informatiebijeenkomst over het WoZoCo- complex op het dorpsplein op 29 januari Intensief overleg tussen gemeente en dorpsradenoverleg heeft geresul teerd in de vaststelling van de NULGRENS per 1-1-1997 ten aanzien van woningbouw op de kerkdorpen. Dit is een zeer belangrijk gegeven i.v.m. woningbouw op de kerkdorpen. In de vacature van dorpsradenoverleg is voorzien door de benoeming van L. Pouwels (Heide) namens de kleine kernen. Het secretariaat van elke dorpsraad zal een evaluatieoverzicht samen stellen over het recente werkbezoek van B W. De commisie dorpsraadverkiezingen heeft een plan opgesteld, waarin aan de orde komen: Uitgangspunten van de dorpsraad, taken en be voegdheden, profiel van leden van de dorpsraad en/of leden van de werkgroepen, samenstelling. Besloten wordt om tegelijk met de Tweede Kamerverkiezingen op 6 mei a.s. de verkiezing van de dorpsraad te doen plaatsvinden. Een eventuele verkiezing is afhankelijk va het aantal kandi daten. Er moeten tenminste 16 kandidaten zijn om een verkiezing te doen plaatsvinden. Bij minder kandidaten vindt benoeming door gemeen te plaats. Alle Oostrumse verenigingen zullen schriftelijk worden uitgeno digd: om iemand voor te dragen. Ook op persoonlijke titel kan men zich kandidaat stellen. In het Oostrums Weekblad zal regelmatig aandacht ge vraagd worden voor deze verkiezingen. De verlichting op het dorpsplein is weer hersteld. Spontaan heeft electro André van Goch uit Venray de kosten voor zijn rekening genomen. De vergadering heeft waardering voor dit sympathieke gebaar. Het voetpad tussen Mgr. Hanssenstraat en Ooster Thienweg paralel aan de spoorlijn is voorzien van nieuwe trottoirtegels. Deze ingrijpende aan pak vindt waarschijnlijk zijn reden in het feit dat het voetpad (tijdelijk) is gebruikt als sluipweg; ook door auto's. Voorzitter spreekt een woord van erkenning en dank aan het adres van Rabobank Venray-Oostrum en OOZO voor het unieke gebaar om alle in woners in december j.l. een fraaie kerstster aan te bieden. De dorpsraad ontving diverse positieve reacties. Ook de sympathieke opstelling van In- tratuin (Toon Poels) blijft niet onvermeld. Enkele leden van de dorpsraad hebben de gerenoveerde Mrg. Hanssenstraat een wat feestelijker aan zien gegeven door het plaatsen van een aantal kerstbomen, welke gratis beschikbaar werden gesteld door sierteeltkwekerij Jan Weijs en zn. Uiter aard ook hiervoor onze waardering. Op verzoek van de gemeente zal de dorpsraad kritisch kijken naar de huidige straatverlichting en zo nodig aanpassingsvoorstellen doen. De beschikbaarstelling van kerstpaketten voor hoogbejaarden en lang durig zieken viel wederom in goede aarde. Na betaling van de facturen 4

Oostrum's Weekblad | 1998 | | pagina 4