Medewerking zal worden verleend aan 'n radiouitzending van omroep Venray inzake het programma 'n wandeling dur 't Rooise land". In ge noemd programma zal aandacht worden besteed aan Oostrum. Ons voor stel is om dit te combineren met de gemeentelijke monumentendag 1998, die zoals bekend in Oostrum zal plaatsvinden. Wij ontvingen een brief van een inwoner uit Oostrum, waarin deze zijn zorg uitspreekt over de verkeersmaatregelen tengevolge van de werkzaam heden aan de Mgr. Hanssenstraat. In genoemde brief wordt ook bijzon dere aandacht besteed aan de verkeersveiligheid; of wellicht het ontbre ken van maatregelen. Met instemming van briefschrijver hebben wij ge meente van de inhoud op de hoogte gesteld. Tevens hebben wij de aan dacht gevestigd op de achterstand in de werkzaamheden, gebaseerd op het werkplan zoals dit op 2 oktober j.l. aan belangstellenden in het ge meenschapshuis is uitgereikt. Met instemming hebben wij er kennis van genomen dat de samenwerking tussen aannemer en plaatselijke onder nemers goed is. Alle partijen doen hun best om de onvermijdelijke overlast te beperken. Het dorpsradenoverleg is van mening dat diverse kermisattracties op de kerkdorpen niet meer van deze tijd zijn. Overal is geklaagd over de zeer verouderde "rups". De gemeente zal hiervan op de hoogte worden gesteld. Aangedrongen zal worden op een aanpassing. De woningbouw op de kerkdorpen blijft een vast agendapunt. Op meer dere plaatsen zit totaal geen vooruitgang in de tot standkoming van nieuwe bestemmingsplannen. Dat geldt ook voor Oostrum. Wederom hebben wij van onze teleurstelling blijk gegeven. Onlangs vernamen wij dat op heel korte termijn een tweetal hoofdambtenaren van de gemeente op een ingelaste vergadering van het dorpsradenoverleg tekst en uitleg komen geven van de aktuele situatie op alle dorpen. Met belangstelling en ook enige zorg omtrent resultaat zien wij hiernaar uit. De werkzaamheden aan de Binnenhof zullen uiterlijk eind november af gerond zijn. Gemeente stelt bomen beschikbaar om te (her)planten in de omgeving van het ADOR-jeugdgebouw; hoek Valkenkampstraat Witte Vrouwen straat Herenpasweg. In 't Oostrums Weekblad zal een mededeling worden geplaatst omtrent voorlopige handhaving van de bloembakken op de Randenrade. Voorafgaand aan eventuele wijzigingen zal een plaatselijk onderzoek voor af gaan. Dit is het resultaat van een gesprek met de gemeente. De intocht van Sinterklaas zal dit jaar plaatsvinden op Zondag 23 novem ber. Tengevolge van de werkzaamheden in de dorpskern is dit jaar een andere route en aankomst noodzaakelijk. Het Sinterklaascomité zal samen met oudercommissie van de Mariabasisschool voor mededelingen in 't Oostrums Weekblad zorgen. De huis-aan-huis aktie zal plaatsvinden in week 47. 5

Oostrum's Weekblad | 1997 | | pagina 5