9 burg. Waals op dat een avond als deze is bedoeld om samen met B&W van ge dachten te wisselen over gemeentelijk beleid. Interne discussies moeten op een ander tijdstip gevoerd worden; in ieder geval niet vanavond, aldus hr. Waals. De voorzitter van de dorpsraad onderschrijft dit. Hij benadrukt eveneens dat voor velen dit plan niets nieuws is. Meerdere malen is hieraan al aandacht besteed op openbare vergaderingen van dorpsraad. Namens de werkgroep bevestigd G. Volleberg dat de echte inspraakronde nog zal plaatsvinden. De werkgroep heeft wel aan tafel gezeten met ondernemers/aanwonenden om de veranderingen ten aanzien van Mgr. Hanssenstraat toe te lichten. Eenzelfde procedure zal gevolgd worden ten aanzien van dorpsplein. Hierna wordt de discussie gesloten. Ten aanzien van de Sparrendreef deelt weth. Driessen mede, dat de opzet in grijpend gewijzigd is in vergelijking tot eerdere plannen. Er komt nu één ontslui ting voor alle zorginstellingen (De Wendel, Paschalis en TBS kliniek). Alle drie de instellingen zullen gebruik maken van dezelfde aansluiting op de m\ Wanssumseweg. Alle verkeer via de Sparrendreef zou een te zware verkeers belasting betekenen. Ook het doorgaande verkeer op de rotonde zou te veel hinder ondervinden als de aan- en afvoer rechtstreeks via de rotonde zou plaats vinden. In overleg met provincie is deze wijziging tot stand gekomen. De Sparrendreef wordt aangepast en voorzien van een vrijliggend fietspad. Voorzover bekend wordt recreatiepark "de Witte Vennen" afgewerkt volgens de bestaande plannen, aldus weth. Kersten. Realisering van de TBS kliniek gaat in overleg met Min. van Justitie, aldus weth. de Loo. Plan wordt uiteraard stedebouwkundig getoetst. Sprekend over KEERpunt denkt weth. Driessen aan een ingangsdatum tweede helft 1999. De plaatselijke taken zullen bestaan uit o.m. het opruimen van zwerf vuil, onderhoud groenstroken/plein, onderhoud straatmeubilair (bv. zitbanken). Intensief overleg zal nog plaatsvinden met de dorps- en wijkraden via het dorps- radenoverleg. Op een vraag wordt geantwoord dat voor al deze werkzaamheden een nog nader vast te stellen vergoeding zal worden gegeven. Op een vraag omtrent privatisering Sportpark "de Spar" antwoordt weth. Kersten dat eerst een gemeentelijke nota zal worden opgesteld alvorens gesprekken met betrokkenen plaatsvinden. Eerst zal sportpark geheel in orde gemaakt worden. Er zal derhalve geen sprake zijn van achterstallig onderhoud. Hij benadrukt dat privatisering ingrijpend is. Plaatselijk heeft men dan de volle verantwoordelijk- flp heid. Weth. Driessen bevestigd dat plein Binnenhof in overleg met aanwonenden zal worden aangepast. De bestaande beplanting (opgroeiende struiken) tegenover NS-station zullen worden verwijderd. Het geheel zal worden voorzien van een gazon. Op een vraag wordt geantwoord dat voor jeugdcentra op de dorpen en wijken dezelfde mogelijkheden gelden als voor jongerencentrum "Dingus". Op een andere vraag wordt geantwoord dat waar mogelijk voorzieningen getroffen wor den om ook het buitengebied aan te sluiten op de riolering. Dat zal echter niet overal mogelijk zijn i.v.m. hiermede gepaard gaande hoge kosten. Aandacht wordt nog gevraagd voor de kruising Spurkterdijk/Rosmolenweg, om-

Oostrum's Weekblad | 1997 | | pagina 9