gedacht aan een andere lokatie, waar de problemen wellicht minder zijn, als blijkt dat grondverwerving te lang duurt of te kostbaar is? Al deze opmerkingen zijn aanleiding voor een grondeigenaar om hierop te rea geren met de uitspraak dat er naar zijn mening nooit sprake is geweest van een reëel bod in termen zoals de wethouder aangeeft. Er is weliswaar sprake van kontakten, maar ook niet meer dan dat. Niettemin wil hij zich positief blijven op stellen in wederzijdsbelang. Beide partijen hebben geen moeite met een correcte wederzijdse zakelijke opstelling. Er moet wel sprake zijn van reële onder handelingsbasis. Vervolgens wordt uitvoerig ingegaan op de ingrijpende plannen zowel ten aan zien van de renovatie Mgr. Hanssenstraat als het dorpsplein en omgeving kerk gebouw. Voor tweede helft 1997 staat renovatie Mgr. Hanssenstraat vanaf Vlasakker tot Hoefslag op het programma. Speciale aandacht wordt geschonken aan de ver keersveiligheid. Weth. Driessen onderschrijft deze stellingname. Ook hij heeft alle waardering voor het plaatselijk initiatief in samenspraak met gemeentelijke commissies. Hij benadrukt echter dat het "politiek" zal zijn, die uiteindelijk het fiat dient te geven. Voor een deel is dit reeds gebeurd binnen het verkeersveiligheidsplan. Zo zal de Mgr. Hanssenstraat voorzien worden van fietspaden, waarop niet geparkeerd mag worden. Rekeninghoudend met de belangen van de plaatselijke onder nemers zullen er voldoende parkeerhavens aangebracht worden. De onder nemers zijn hierover reeds in een eerder stadium geïnformeerd. De renovatie zal in 2 fases plaatsvinden, waarbij aan een zekere overlast niet valt te ontkomen. Oostrum zal echter goed bereikbaar blijven in het belang van ondernemers, in woners en passanten. Op enkele plaatsen zal sprake zijn van een verhoogd kruisingsvlak. Dit werkt verkeersremmend. De rijbaan zal worden versmald. Aandacht wordt nog gevraagd voor een betere markering van de voetgangers oversteekplaats bij de kruising Watermolenstraat/Mgr. Hanssenstraat alsook voor eerdere voorstellen om Mgr. Hanssenstraat een veiliger te maken voor alle weggebruikers. Weth. antwoord dat eerdere plannen en suggesties vaak een tijdelijk karakter hadden. Thans is sprake van een geheel nieuwe en definitieve situatie. De werkgroep beoogt een ingrijpende verandering van het dorpsplein, waarbij door een open situering het kerkgebouw beter toegangelijk wordt en tot op zekere hoogte één geheel gaat vormen met het dorpsplein. Het kerkbestuur staat positief tegenover deze opzet. Tegelijkertijd streeft men naar de realisering van een zogenaamd woonzorg complex. Bij dit plan zijn nadrukkelijk betrokken: woningstichting Nrd. Limburg, Stg. Boncura en de Stg. Vennekens. Vanuit de zaal wordt een zeer kritische kanttekening geplaatst bij deze opzet. Een op particulier initiatief gehouden enquête onder 40 personen zou erop dui den dat vrijwel alle ondervraagden het oneens waren met de voorstellen ten aanzien van kerkgebouw en dorpsplein. Naar zijn mening is er sprake van on voldoende inspraak. Naar aanleiding van de hierop volgende discussie merkt

Oostrum's Weekblad | 1997 | | pagina 7