In zijn openingswoord kon de voorzitter van de dorpsraad, hr. H. Holtackers, naast het voltallige college van Burgemeester en Wethouders van de gemeente Venray meer dan 100 inwoners uit Oostrum verwelkomen. Zowel voorzitter als burgemeester herinneren in hun openingswoord resp. inlei ding aan de ingebruikname van de rotonde Oostrum. Burgemeester benadrukt dat de verkeersveiligheid aanzienlijk is verbeterd. Nogmaals betreurt hij het dat aan de tot standkoming van de rotonde zo'n tragische gebeurtenis als een dode lijk ongeval vooraf is gegaan. Gekozen is voor een tweejaarlijks werkbezoek aan de dorpen en wijken. Een werkbezoek moet ook zinvol zijn. Voorafgaand aan deze bijeenkomst hebben B&W samen met de dorpsraad en werkgroep een be zoek gebracht aan het dorpsplein, waar leden van de werkgroep tekst en uitleg gaven van de geplande aanpassingen, die zullen leiden tot een totale herinrich ting van het dorpsplein, 'n Initiatief waarvoor bij B&W alle waardering bestaat. Hij wijst er echter op dat de afwikkeling en besluitvorming via de gebruikelijke poli tieke procedures zal plaatsvinden. Weth. Kersten geeft een toelichting op het bestemmingsplan Oostrum; tijdens het werkbezoek van B&W op 18 april 1995 werd dit plan lokatie III genoemd. Vanaf 1987 zijn er in Oostrum meer woningen gebouwd dan krachtens de prov. normen is toegestaan; om precies te zijn: 18, 4 woningen te veel. Dit betekent in feite dat tot 1996 geen nieuwbouw was toegestaan. De provincie hanteert daarin strenge normen. Vanaf nu komen er dus weer mogelijkheden. Voorwaarde tot goedkeuring van een bestemmingsplan is dat het kostendekkend moet zijn. De wethouder ziet hiervoor wel mogelijkheden zoals: er moet sprake zijn van normale verwervingskosten van de grond. er zal voortaan sprake zijn van een uniforme grondprijs voor particulieren zowel voor Venray als voor de kerkdorpen en wijken van Venray. Volgens recente publikaties 206,- excl. BTW. De grondverwerving loopt nog moeizaam, aldus de wethouder; een gebruikelijk spanningsveld tussen vraag en aanbod. Niettemin heeft hij er alle vertrouwen in dat partijen tot overeenstemming zullen komen. De realisering van een zoge naamd woonzorgcomplex op het dorpsplein zou kunnen betekenen dat dit ten koste kan gaan van het woningencontingent in het nieuwe bestemmingplan. Hij acht het niet uitgesloten dat Oostrum dan wel 'ns voor een delicate keuze zou kunnen komen te staan. In dat geval zal overleg met provincie noodzakelijk zijn en hopelijk zal dit tot een bevredigende oplossing leiden. Als antwoord op een vraag uit de zaal wordt geantwoord (weth. de Loo) dat de omvang van de milieucirkels afhankelijk zijn van de op een bedrijf aanwezige techn. installaties en/of voorzieningen. Dat kan dus verschillen van bedrijf tot be drijf. Inhakend op de dagelijkse praktijk merkt de wethouder op dat men als ge meente ook te maken heeft met projectontwikkelaars, die vooral belangstelling hebben voor aantrekkelijke lokaties en dan snel zaken doen. In dat verband ver wijst hij naar een voorval in Leunen. De gemeente is bereid een goede grond- verwervingsprijs te betalen, waarbij hij een grond-prijs van 30,- a 40,- een reëel aanbod vindt. Wij willen het grondbedrijf van de gemeente gezond houden, aldus de wethouder. Uit de zaal wordt de opmerking gemaakt: Waarom niet 5

Oostrum's Weekblad | 1997 | | pagina 5