Oostrum - Wereldwinkel hebben samen iets. Waar de Wereldwinkel zich in het algemeen verheugt in een groeiende belangstelling, lijkt dit van de kant van Oostrum meer bijzonder het geval. Jaren geleden kwam het eerste werkstuk over de Wereldwinkel van de hand van een Oostrumse leerlinge. Bij L.V.B. en O.V.B. zijn informatieavonden verzorgd. Meerdere malen kon de Wereldwinkel zich op de Mariaschool presenteren. Zo ook het afgelopen jaar bij gelegenheid van de sponsorloop. En niet te vergeten is de Wereldwinkel al jaren present bij de fietsvierdaagse, wanneer de hoogst favoriete rustplaats Oostrum wordt aangedaan. Daarnaast is het verheugend in de Wereldwinkel zelf heel vaak kinderen, jongelui en ouders uit Oostrum te ontmoeten. De Wereldwinkel zal dit jaar nog eens nadruk leggen op het gebruik van Max Havelaar koffie. Dat is immers de beste manier van ontwikkelingswerk. Je geeft geen aalmoes, maar drinkt koffie van producenten, die daar een eerlijke prijs voor krijgen. Die Max Havelaar koffie is te koop in de Wereldwinkel, maar ook in iedere supermarkt. En de heer Kessels heeft toegezegd, dat als er voldoende belangstelling blijkt voor Max Havelaar koffie, hij die ook in het assortiment van de buurtwinkel wil opnemen. De Wereldwinkel vindt dit prima: niet de eigen omzet staat centraal, maar de omzet van Max Havelaar koffie, chocolade, honing en bananen, omdat daardoor het leven van de mensen in ontwikkelingslanden een stukje draaglijker wordt. De Wereldwinkel prijst Oostrum voor haar warme steun voor deze zaak en hoopt deze band met Oostrum in stand te houden. Bestuur Wereldwinkel -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o- Dames van de bloemschikcursus Woensdag 5 februari derde les om 20.00 uur in Adorgebouw. Thema: carnaval We gaan een handgebonden boeket maken. Zorg voor voldoende groen met een lengte van 40 cm. Geschikte materialen zijn: coniferen groen, klimop, skimmia, berkentak, laurier, eucalyptus, asparagus, appeltjesblad. Bloemen: o.a. roosjes, annemoon, hyacint, ranonkel, spruitjes, tule, kleine ballonnetjes. Succes, Daphne, Martine en Annie -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o- limburgse vrouwenbeweging - van de l.l.t.b. 7 vrouwe,

Oostrum's Weekblad | 1997 | | pagina 7