'Oh God', denkt hij, 'wat heb ik toch 'n rotzooi van mijn leven gemaakt. Al mijn geld er doorheen gejaagd. En toen ik vast kwam te zitten, waren ook al mijn vrienden en vriendinnen verdwenen. Toen gaan gokken en dat liep helemaal verkeerd af. Aan het zwerven geslagen, maar dat was ook niks. Ik wil zo graag terug naar huis. Moeder was zo teleurgesteld toen ik vertrok. Hoe zou ze reageren op mijn brief, waarin ik haar heb verteld hoe alles ge lopen is. Ik kan het best van haar begrijpen, als ze zou zeggen dat ik niet meer welkom ben. Ik heb haar gevraagd een witte zakdoek op de heg te leg gen, als ik wel thuis mag komen. Ik rijd toch langs ons huis. Is de zakdoek er niet, dan rijd ik meteen door naar het volgende stationMaar wat dan....? De jongen nadert de plaats waar hij woont. Hij durft niet te kijken als de trein langs de heg rijdt. Hij vraagt aan de man die naast hem zit: 'Meneer, wilt U eens kijken of u een witte zakdoek op die heg ziet liggen?' De man is een beetje verbaasd, maar dan zegt hij: 'Een witte zakdoek?... Man, er ligt een heel wit laken!" -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o limburgse vrouwenbeweging Donderdag 14 november, gemeenschapshuis Kleurrijk Nederland Bent u al eens behandeld door een arts van Hindoestaanse afkomst? Of in een winkel geholpen door een vrouw van Turkse afkomst? Of een Afrikaan se tegengekomen in opleiding als ziekenverzorgster? Dit zal in de toekomst steeds vaker voorkomen. Onze samenleving in Nederland wordt steeds kleurrijker. Nederland is en wordt een land waarin mensen uit verschillende culturen samenleven. Positieve en negatieve gevolgen hiervan komen dichterbij; via media, tijd schriften kranten etc. Via het thema "Kleurrijk Nederland" wil de LVB bijdragen aan het vergroten van de tolerantie binnen onze multi-culturele samenleving. Dit thema staat de komende twee jaar centraal. De avond begint om 20.00 uur, waarna een korte inleiding volgt over een stukje historie, traditie over migratie in ons land. Daarna een boeiende informatieve videofilm over geëmigreerd Neder landers in Australië en Nieuw Zeeland, met een korte gezamenlijke nabe schouwing. Na de pauze is het woord aan 2 allochtone gastspreekster (uit Zaïre en Marokko) aan wie u ook vragen kunt stellen. Gespreksleidster is een lid van onze vereniging mevr. Ton Teeuwen-Peeters. Wij hopen dat het een boeiende leerzame avond wordt. 11

Oostrum's Weekblad | 1996 | | pagina 11