den van het Onze Vader ineens onbedaarlijk te huilen. De pastoor informeert - hevig geschrokken - bij de vader van de kleine: "Heb ik iets verkeerds gezegd?" De vader verontschuldigt zich: "Och pastoor, 's avonds bidden we voor het slapen gaan altijd een Onze Vader met hem, en nu denkt hij dat hij naar bed moet. En we hadden be loofd dat er vanmiddag feest zou zijn!" "Maria"concert in Oostrum Het trio "Cantabile" verzorgt op 13 oktober om 15.00 uur in de O.L. Vrouw Geboortekerk te Oostrum een concert met Maria-motetten uit de 18e tot en met de 20e eeuw. Door de eeuwen heen heeft Maria vele componisten geïnspireerd om liede- r ren te schrijven. Vooral het "Ave Maria": het wees gegroet, met de woorden van de boodschap van de engel Gabriël aan Maria, heeft de prachtigste wer ken opgeleverd. Het trio "Cantabile": Monique de Boer (sopraan), Liduïne Geurts (alt) en Henriëtte Spanjers (orgel), zal drie keer een "Ave Maria" zingen, o.a. van Mozart, Luzzi en Bruckner en is ook nog te beluisteren met werken van Mendelssohn, Fauré, Rheinberger en Thielen. Samen met de aanwezigen worden enkele bekende Nederlandse Maria- liederen gezongen. Medewerking aan dit concert wordt verleend door Anne-Christine Liebrand. Zij brengt, begeleid door Henriëtte Spanjers op piano, het "Concerto in D mi neur voor hobo" van Marcello en het "Concertino voor althobo" van Donizetti ten gehore. Inlichtingen: M. op Boer. Tel. 0478 - 581 776. -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o De Vlasbloem heeft dit seizoen 2 toneelstukken op haar programma staan, te weten een klucht en een kerstspel. De klucht wordt vanaf begin november op de planken gebracht. Vanaf half december zal het kerstspel gespeeld worden. Hebt u met uw vereniging een kerstviering maar nog geen kerstspel? Toneelvereniging De Vlasbloem houdt zich aanbevolen om voor u een mooi kerstspel te komen spelen. Hebt u nog vragen of wilt u meer weten hierover? Neem dan contact op met Mia Tacken, tel. 581 740 of met Netty van Reenen, tel. 581 562. Met vriendelijke groet Toneelvereniging De Vlasbloem 9

Oostrum's Weekblad | 1996 | | pagina 9