Weer uitbreiding, 'n gelukkige uitbreiding! Er is wel geen straat in Oostrum of je treft er de naam Janssen aan of zelfs meerdere Janssens. En die lijst is weer uitgebreid. Rien en Karin Janssen- Deriet - van Kloosterstraat 9 - laten ons namelijk weten dat zij op 1 oktober de overgelukkige vader en moeder zijn geworden van hun eerste kind, een dochter die als Maud Janssen door het leven zal gaan. Er was een einde loos verlangen, een vurige hoop, een onvoltooide wens, maar 1 oktober ging die vurig verlangde wens helemaal in vervulling: een levend wonder, ge boren uit Gods hand en uit hun grote liefde. Het heeft jullie ongetwijfeld over weldigd. Woorden zijn op zulke momenten soms moeilijk te vinden, maar er was grote vreugde en blijdschap om zoiets geweldigs, zoiets moois, en dat is ons kind. En nu mogen jullie samen voor dit kind gaan zorgen, 'n gewel dige opdracht, maar ook 'n heerlijke opdracht, heerlijk omdat God zoveel vertrouwen in jullie heeft dat Hij jullie dit kind toevertrouwd om het voor Hem op te voeden, want ook dit kind is bestemd voor 'n eeuwig geluk. Jullie willen voor Maud ongetwijfeld alleen het beste, daarom zullen jullie Maud ook laten dopen, haar heel dicht brengen bij de Bron van het ware leven, bij Christus, de sleutel voor het geluk. Rien en Karin, van harte gefeliciteerd met jullie grote rijkdom, met jullie doch-ter, Met Maud. Moge Maud voor jullie 'n blijvende vreugde zijn en moge zij temidden van jullie gelukkig-samen-zijn opgroeien tot 'n blij en gelukkig mens. Veel succes! Gebed voor kinderen (uit ons Bisdomblad) Mijn Heer en mijn God, ik leg de namen van mijn kinderen, de kleinkinderen en de aangetrouwde kinderen in Uw gezegende handen. Lieve Jezus, Maria en Jozef, schrijf ze daar in op, vergeet ze niet. Houd U mijn kinderen vast, elke dag, nu ik ze los moet laten, en zij hun eigen weg moeten gaan door 't leven. Dat ze doorgaan waarin ik ze heb voorgeleefd, dat ze niet afslaan van die vaste baan, en niet mijn levensstijl verlaten, waarin ik ben voorgegaan. Wees hun een steun en troost, en bemoedig hun, als zij eenzaam zijn of bang. Blijf hen allen nabij als het donker wordt, of droef in 't leven, als zij de goede weg niet meer vinden, die naar de vrede leidt. Lieve Jezus, roept U hen dan op, schenk hun dan de genade, dat zij allen eenmaal mogen belanden in Uw eeuwig Vaderhuis, waar wij voorgoed el kander mogen zien en ontmoeten. Amen. Humor in de Pastoraal Een pastoor vertelde de volgende anekdote: Tijdens de doopviering begint het vierjarig neefje van de dopeling bij het bid- 7

Oostrum's Weekblad | 1996 | | pagina 7