12. Vandalisme. Wat betekent dat in deze tijd en hoe gaan wij hier plaatselijk mee om. Inleiding door en gedachtenwisseling met de heer Math. Pijnappels, Gemeentepolitie Venray. 13. Sluiting. Verkort verslag van de openbare vergadering van de dorpsraad van 3 september j.l. - J. Arts en T. van Soest zullen namens de dorpsraad deel uitmaken van het overkoepelend overlegorgaan van Voetbalclub, Tennisclub en Korfbalclub. - De dorpsraad zal vertegenwoordigd zijn zowel op de Open Monumenten dag in Ysselsteyn op 14 september alsook op zondag 15 september bij de officiële ingebruikname van het dorpsplein in 't Veulen. - Wij zullen bij de Gemeente aandringen om tussentijds zowel het wegdek als trottoir van de Mgr. Hanssenstraat te herstellen en hiermee niet te wachten op de geplande renovatie. - Wij ontvingen een brief van de Gemeente Venray, waarin wij officieel op de hoogte gesteld werden van het niet doorgaan van verplaatsing sport park "de Spar". In de pers is hieraan al ruimschoots aandacht besteed. - De gemeentelijke nota Keerpunt vormde onderwerp van bespreking in het dorpsraadsoverleg Er zal duidelijkheid moeten zijn over o.m.: de wettelijke aansprakelijkheid van de dorps-wijkraden. Welke taken worden wel/niet gedelegeerd? Wat gebeurt er als dorps- en/of wijkraden geen taken kun nen of willen overnemen of naderhand willen afstoten? Hoe is het ver goedingensysteem geregeld? Hoe staat het met de verantwoordelijkheid ten aanzien van de uitvoering? Wat houdt onderhoud speelterreinen exact in? Komt er een centraal aanspreekpunt? Al met al zaken waarover nog intensief overleg dient plaats te vinden. Geplande ingangsdatum is 1-1-98. - Het speelterrein bij de Oude Watermolen heeft wederom een grondige schoonmaakbeurt gekregen. Er was sprake van veel glasafval; bijzonder gevaarlijk voor spelende kinderen. Ernstig betreurd worden de vernielin gen aangebracht aan het basketbalveld. Vernomen werd dat zo spoedig mogelijk herstel zal plaatsvinden. Van de inmiddels opgespoorde daders zal een eigen bijdrage worden verlangd. - Naar aanleiding van een binnengekomen opmerking zullen wij de Soos verzoeken strikt de hand te houden aan het voorgeschreven sluitingsuur. - Helaas is er op dit moment geen nieuws te melden omtrent het ontwerp bestemmingsplan Oostrum. Vernomen werd dat genoemd plan in de loop van oktober onderwerp van bespreking vormt bij de Provincie Limburg. - Ruime aandacht krijgen de plannen renovatie Mgr. Hanssenstraat-Dorps- plein. - Eind november zal de nieuwe versie van Oostrums Wegwijzer uitkomen.

Oostrum's Weekblad | 1996 | | pagina 3