- Van de gemeente ontvingen wij bericht dat ook dit jaar 12 kermisattracties aanwezig zijn. - Aan de gemeente zal zowel het jaaroverzicht 1995 alsmede het jaarprogram ma 1996 beschikbaar worden gesteld. - Aandacht wordt geschonken aan de brochure Advies Woonwenselijk Onder zoek Venray. - Verslag wordt uitgebracht van de bespreking van 23 april j.l. over herziening bestuursstructuur bij de Stg. Gemeenschapshuis. Met het stellen van een kandidaat voor een bestuursfunctie wordt gewacht tot de eerstvolgende ver gadering. - In het dorpsradenoverleg hebben wij kenbaar gemaakt een volgend jaar een ruime aanspraak te zullen maken op de zogenaamde 50.000,- pot in ver band met voorgenomen investeringen. Wij verwachten een ruime honorering gezien onze terughoudende opstelling in het verleden. - Kanttekeningen worden geplaatst bij de gemeentelijke plannen om diverse werkzaamheden uit te besteden aan de dorpsraden via zelfwerkzaamheid. Hierover zal nog zorgvuldig overleg gepleegd moeten worden. - Bijzondere aandacht kreeg het concept Bestemmingsplan Oostrum. Een werkgroep heeft overeenkomstig het verzoek van de gemeente het concept bestudeerd. Nadrukkelijk is gekeken naar inrichting en opzet. Over beide za ken is de vergadering positief. Er is veel aandacht geschonken aan het scheppen van een goed woonklimaat; veel groen, extra aandacht voor ver keersveiligheid, kavelindeling. Bestudering van het rapport roept ook meteen enkele vragen op zoals: Hoe zal de kaveluitgifte verlopen? Verwezen wordt naar een recent artikel in de pers, waaruit blijkt dat men ook bij nieuwbouw de voorrangspositie voor de eigen inwoners wil afschaffen. Heeft men voldoende oog voor het bedrijfsbelang van ter plaatse gevestigde bedrijven, zowel agrarisch als niet-agrarisch? Bij de uitreiking van het concept is onzerzijds hierop nog extra de aandacht gevestigd. Zijn er waarborgen dat de uitvoering van het totaalplan, uiteraard gefaseerd, kan worden gerealiseerd? Het plan als zodanig wordt positief ontvangen. Ongetwijfeld komen wij te- zijnertijd nog terug op dit nieuwe bestemmingsplan. Voor nadere informatie kunnen geïnteresseerden reeds nu terecht bij het dagelijks bestuur van de dorpsraad c.q. werkgroep. - Er zal op worden toegezien dat de oversteekplaats op de kruising Mgr. Hans- senstraat Watermolenstraat gehandhaafd blijft bij aanpassing van de Mgr. Hanssenstraat. - Vernomen wordt dat op dinsdag 9 juli a.s. in het Gemeenschapshuis een INFORMATIE-AVOND zal worden gehouden over de aan te leggen rotonde op de kruising Deurneseweg/Mgr. Hanssenstraat/Witte Vennenweg. Een tweetal ambtenaren van de Provincie en wethouder Driessen zullen tekst en uitleg geven. Wij verwachten veel belangstelling voor deze avond. Aanvang: 20.00 uur. Nadere mededelingen volgen tezijnertijd. -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o 5

Oostrum's Weekblad | 1996 | | pagina 5