Verslag van de Openbare Vergadering van de Dorpsraad Oostrum, welke gehouden werd op dinsdag 13 februari 1996 in Zaal "De Karklingel" te Oostrum. Een eventuele plaatsing van een kiosk op het dorpsplein roept meerdere vraagtekens op; zoals: het kostenplaatje (zowel investering als onderhoud); het gebruik; de meest gunstige plaats. Al met al op dit moment te veel onduidelijk heid om zonder meer "ja" tegen het voorstel te kunnen zeggen. Opgemerkt wordt dat langs de A-73 geen verwijzing plaats vindt naar de industrieterreinen De Hulst en Witte Vennen. De enige verwijzing is op de krui singen Deurneseweg-Witte Vennenweg en Henri Dunantstraat. Wij vinden dit onvoldoende. Officieel hebben wij nog niets vernomen omtrent de aanleg van de rotonde Deurneseweg te Oostrum. Volgens perspublicaties zou in de nazomer 1996 met de werkzaamheden begonnen worden. Wij zullen de ontwikkelingen nauw gezet volgen. Overeenkomstig ons verzoek zal een lichtmast worden geplaatst op de aan sluiting Henri Dunantstraat/de Hulst nabij het bedrijfspand Clephas. Ons ver zoek tot plaatsing van een lichtmast op de kruising Vlasakker/Randenrade wordt afgewezen. Men denkt te kunnen volstaan met het snoeien van de bomen. De kerstboomversnippering is vlot verlopen. Er was sprake van een groot aan bod; zelfs vanuit Venray. Het boekjaar 1995 van de dorpsraad werd afgesloten met een klein batig saldo. De financiële positie van het Oostrums Weekblad is gezond. Er is sprake van 546 abonnementen; dat is afgerond 80% van de Oostrumse gezinnen. De uit voering van het Oostrums Weekblad geniet aller waardering; ook van de adverteerders. In september a.s. viert het Oostrums Weekblad haar 25-jarig bestaan. Hieraan zal tezijnertijd extra aandacht worden besteed. Oostrum zal in 1996 geen beroep doen op de zogenaamde 50.000,- pot. Ons aandeel blijft in reserve voor aanwending bij verfraaiing van de Mgr. Hanssen- straat in 1996/1997. Het dorpsradenoverleg zal zich jaarlijks ter plaatse op de hoogte stellen van de besteding van de beschikbaar gestelde gelden. Betreurd wordt dat er nog steeds geen duidelijkheid is ten aanzien van een nieuw bestemmingsplan voor Oostrum. Besloten wordt om B. en W. hierover te benaderen. Peter van Abswoude wordt benoemd als nieuw lid van de dorpsraad. Eerstvolgende vergadering: dinsdag 12 maart a.s. bij restaurant bowling Venray. -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o 3

Oostrum's Weekblad | 1996 | | pagina 3