Vastelaovend 1996 Wij als C.V. "de Karklingels" kunnen terugzien op een heel mooie carnaval 1996. De vastelaovend is vrijdagmorgen begonnen met een bezoek, door een klei ne afvaardiging, aan de peuterspeelzaal. Door het slechte weer kon helaas de optocht van de basisschool met daaraan gekoppeld het hijsen van de vlaggen, niet doorgaan. De jeugdzitting in de pas geverfde "zitkoel" van de basisschool, liet zien dat er nog steeds talent zit in Oostrumse jeugd. De presentatie was in vertrouw de handen van Vorst Bert. Zaterdags - overdracht van de prinsewagen aan Prins Rien I. Aansluitend een bezoek aan het gemeentehuis i.v.m. de installatie van Prins Hans II. Hierna een bezoek aan het jeugdbal in zaal de Karklingel, waar het gezellig was; te gast op de Prinsereceptie van de "Kaevers" in Holthees en als af sluiting een bezoek aan het A.M.C. Zondags - Een stijlvolle H. Mis met medewerking van het Gemengd koor en Eikenhofkapel en een treffende toespraak door Vorst Bert. een prachtige start van de carnaval. Daarna, gezamenlijk met de Eikenhofkapel, een be zoek gebracht aan de receptie van jeugdprins Maurice I in zaal de Kar klingel. Het jeugdtrio werd hier door Prins Rien I onderscheiden. Tussen de buien door trok een kleurrijke optocht door de Oostrumse straten. Bezocht werd de Prinsereceptie van Venray in de schouwburg, 's avonds bezoek aan het jeugdbal en een goed bezocht en gezellig bal in het gemeenschapshuis. Als afsluiting een bezoek aan het A.M.C. 's Maandags - Bezoek aan een druk peuter- en kinderbal in het gemeen schap-huis. 's Middags deelname aan de optocht in Venray. Hier behaalde de Harmonie voor de 3e keer op een rij de 1e plaats en komt hierdoor defini tief in het bezit van de wisselbeker. De jeugdprinsenwagen behaalde ook de 1e prijs, dit met een dolenthousiaste jeugdraad, Prins, Vorst en Nar. De "grote" Prinsewagen behaalde een mooie 3e plaats. Volgens bezoekers langs de kant had Oostrum wel de knapste Prins, maar hier worden helaas geen prijzen voor uitgereikt. De nieuwe jeugdige wagenbouwgroep behaalde met "As Karklingel gebore" een verdienstelijke 7e plaats bij de praalwagens. P^cAmvAisvaemuG oostrum -

Oostrum's Weekblad | 1996 | | pagina 15