We roepen vuurwerkoverlast een HALT toe De feestelijke periode rondom de kerstdagen en de jaarwisseling is voor velen helaas ook een tijd van irritatie en ergernis. Vooral het veel te vroeg afsteken van vuurwerk, zodat al vanaf begin december op de meest onver wachte momenten geknal te horen is, veroorzaakt overlast. Oudere mensen durven nauwelijks de straat meer op, huisdieren en kleine kinderen worden de stuipen op het lijf gejaagd. Bovendien veroorzaakt gevaarlijk vuurwerk- gebruik, zoals het met rotjes naar voorbijgangers gooien, elk jaar weer slachtoffers. Om de vuurwerkoverlast te beperken zijn er een heleboel regels vastgesteld. De belangrijkste zijn: - vuurwerk mag alleen verkocht worden op 29, 30 en 31 december door een erkende handelaar; - vuurwerk mag alleen afgestoken worden op 31 december vanaf 10.00 uur tot 1 januari 02.00 uur; - alleen erkend vuurwerk mag verkocht worden aan personen van 16 jaar en ouder; - je mag geen illegaal vuurwerk in bezit hebben; - je mag niet zomaar met vuurwerk op straat lopen, dit moet veilig thuis bewaard worden tot het afgestoken mag worden; - en natuurlijk mag er niet naar mensen of dieren gegooid worden en andere gevaarlijke dingen gedaan worden met vuurwerk. Wie zich niet aan de regels houdt en betrapt wordt, is in ieder geval het vuur werk kwijt. Jongeren tussen de 12 en 18 jaar worden door de politie doorgestuurd naar het HALT-bureau. Dan moet je voor straf een aantal uren aan het werk in je Kerstvakantie en eventueel een voorlichting volgen over hoe je wel met vuurwerk om moet gaan Werk je niet mee, dan moet je een flinke boete betalen, 50,- als je nog geen 16 jaar bent en 100,- voor 16-jarigen en ouder. Bij illegaal vuurwerk, nog geen 16 jaar 75,- en vanaf 16 jaar 250,- Het HALT-bureau steunpunt Venray werkt voor de gemeenten Bergen, Broekhuizen, Gennep, Grubbenvorst, Horst, Meerlo-Wanssum, Mook en Middelaar, Venray en Sevenum. Voor verdere informatie kan men contact opnemen met het HALT-bureau, Markstraat 8A, 5801 BM Venray, telefoon (0478) 514 127. J 33

Oostrum's Weekblad | 1995 | | pagina 33