Orde van Verdienste toegekend aan Sjraar Vermeulen Op voordracht van carnavalsvereniging "De Karklingels" wordt dit jaar de "Orde van Verdienste" uitgereikt aan Sjraar Vermeulen. Sjraar heeft deze onderscheiding ten volle verdiend, gezien zijn vele werk zaamheden, die hij belangeloos voor de Oostrumse gemeenschap heeft ver richt. Al 45 jaar is hij lid van de Voetbalvereniging Oostrum. Hiervan was hij 15 jaar lang leider van het 1e elftal. Tijdens dit leiderschap werden, in samen werking met de spelers, diverse projecten verwezenlijkt, o.a. het maken en plaatsen van lichtmasten op het trainingsveld, dug-outs en fietsenstalling. Op deze manier wist hij de "teambuilding" voor elkaar te krijgen. Niet te vergeten is zijn inzet om op het trainingsveld een ijsbaan gerealiseerd te krijgen. Ook bij de jeugd was hij actief. Een gedeelte van zijn vacantie werd opgeofferd om de jeugdkampen mee te organiseren. Het repareren van kapotte ballen was voor Sjraar geen probleem. Gedurende 15 jaar wist de voetbalvereni ging hiervan te profiteren. Ook zorgde hij voor de eerste sponsoring. Probleemloos werden door hem 40 ballen bij de diverse bedrijven en particu lieren opgehaald. Nog steeds is Sjraar een fanatieke supporter. Zondagmorgen op d'n "Bult" en 's middags naar het 1e elftal. Ook het biljarten is een van zijn hobby's. Al 25 jaar is hij lid van de plaatse lijke biljartvereniging S.N.A. en nog steeds komt hij hiervoor in competitie verband uit. Ook het repareren van koffers voor de harmonie is een van zijn hobby's. Een vereniging waar hij momenteel nog zeer actief is, is de carnavalsvereni ging "De Karklingels". Reeds 28 jaar is hij lid van deze vereniging. In 1968 de eerst getrouwde Prins in Oostrum. Daarna 22 jaar lid van de Raad van Elf. Als lid van de Raad van Elf was hij 12 jaar ceremoniemeester. In deze functie moest hij zorgen voor de goede orde en verzorging van de Prins (ha len en naar huis brengen etc.). Vanaf 1974 tot heden is hij bestuurslid van de carnavalsvereniging en sinds 1992-1993 vice-voorzitter. Momenteel is hij zeer actief bij de prinsenproclamatie en verzorgt hij de cadeau's. Bij het groots opgezette B.C.L.-treffen in 1988 was Sjraar voorzitter van de accommodatiecommissie. Dit was hem op het lijf geschreven. Van het Gemeenschapshuis is hij reeds 15 jaren bestuurslid, waarvan de laatste 5 jaren in het dagelijks bestuur. Ook hier doet men nooit vergeefs een beroep op Sjraar. Al met al een "duizendpoot" waarop men nooit tevergeefs een beroep doet. De "Orde van Verdienste" wordt uitgereikt tijdens de liedjesmiddag op zon dag 7 januari 1996 in het Gemeenschapshuis te Oostrum. De uitreiking, door Prins Henri I, zal plaatsvinden rond 17.00 uur. -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o 25

Oostrum's Weekblad | 1995 | | pagina 25