Ja ja die kennen we nu wel zult u denken. Maar weet u ook wat de wettelijke regels zijn die gelden voor het afsteken en het in bezit hebben van vuurwerk? Ik zal er enkele voor u op een rijtje zetten: Vuurwerk mag alleen verkocht worden op 29, 30 en 31 december. Men mag minder dan 2 kilo legaal vuurwerk in bezit hebben; -op 29, 30 en 31 december -alleen om het vuurwerk naar huis te brengen -de periode die nodig is om de plaats van afsteken te bereiken -de periode dat er gebruikt mag worden. Er mag alleen vuurwerk afgestoken worden in de periode van 31 december 10.00 uur en 1 januari 02.00 uur. Men mag geen vuurwerk in bezit hebben dat niet voldoet aan de gestelde eisen (bijvoorbeeld strijkers). Het vuurwerk moet voorzien zijn van een etiket met daarop de tekst "bestemd voor particulier gebruik." Men mag alleen vuurwerk afsteken op toegestane plaatsen. Wat gaat het mij kosten als ik me niet aan deze regels houd. Ik noem de twee meest voorkomende boete tarieven op. Het in bezit hebben van verboden vuurwerk (b.v. strijkers): -minderjarigen t/m 15 jaar 75,00 -overige leeftijden 250.00 Afsteken en/of in het bezit hebben van vuurwerk buiten de toegestane tijden: -minderjarigen t/m 15 jaar 50,00 -overige leeftijden ƒ100,00 Deze regels en tarieven gelden alleen voor de "eenvoudige" zaken. Als de zaken een ernstiger karakter dragen, bijvoorbeeld bij letsel, schade of handel, zal er afgeweken worden van de normale handelwijze. De zaak zal dan via de Officier van Justitie geregeld gaan worden. Zo zie je maar dat een eenvoudige overtreding toch grote (financiële) gevolgen kan hebben. Voor jongeren tussen de 12 en 18 jaar is er de mogelijkheid om de straf via het HALT-bureau af te doen. Hier zijn echter strenge voorwaarden aan verbonden en het is dus niet voor iedere jongere mogelijk dit traject te volgen. 19 Je bent een rund als je met vuurwerk stunt!!!

Oostrum's Weekblad | 1995 | | pagina 19