Een terugblik op de Sacramentsprocessie, met alles er om en er aan Vrijdag 9 juni werden weer volop bloemen en rozen aangereikt, door gulle gevers, daarvoor hartelijk dank, om de vele bloembakken te vullen voor de Sacramentsprocessie op zondag. Maar voorlopig - vrijdag en zaterdag - werden de geplaatste bloembakken gevuld met water uit de hemel. Wat gaat het zondag worden, was de vraag, misschien doen we weer voor niets al dat werk. Toch werd er gezellig en met veel liefde gewerkt aan keu rige bloemstukken. Ik heb al die dames en Joop Nabuurs bewonderd voor hun instelling. En nu maar afwachten! Enhet was dit jaar gelukkig niet vergeefs. Zondagmorgen werden ai vroeg de bloembakken gevuld met schitterende bloemen, want men ver- trouwde op het weerbericht dat vanuit Beek werd doorgegeven: "tot de mid dag blijft het droog". En het bleef droog. Om 10.00 uur ging de processie vanuit de kerk, onder de feestelijke klanken van onze Harmonie op weg naar "Trans Cedron", waar onze sympathieke, hartelijke Bisschop, Franz Wiertz, voorging in de Eucharistieviering, en te vens de predicatie hield, die naar ik neem, voor iedereen duidelijk veelzeg gend en bemoedigend was. Het was tamelijk fris en de lucht zag er soms dreigend uit. Maar de weergoden waren met ons en ook de terugtocht naar de kerk voor de afsluiting verliep zonder 'n druppel. Het werd 'n heerlijke, mooie processie, langs vele prachtige bloemen en vlaggen, opgeluisterd door goede, mooie en toepasselijke muziek van onze Harmonie, een fantastisch Gilde van Blitterswijck, 'n mooie, aangepaste zang van ons Gemengd Koor, ondanks de vierdaagse die schijnbaar toch vermoeiend is voor vele kinderen, was er toch 'n aardig aantal kinderen die naar hartelust bloemen strooiden voor het Allerheiligste, en een bevredigen de, goede opkomst van andere parochianen die meetrokken in deze Sacra mentsprocessie. Wij zelf zijn 't er zeker over eens dat Oostrum 'n mooi dorpje is, met een prachtige omgeving, een aktieve gemeenschap, veel mensen die zich in- zetten voor de gemeenschap maar ook voor onze mooie, maar ook uitverko ren kerk. Maar het doet je dan toch goed als je van je eigen bisschop hoort, voor de processie, en na de processie met aanwezigheid van alle leden van het kerk bestuur. "Wat is Oostrum een mooi dorpje, wat 'n geweldige versiering langs de weg, wat een prachtig park dat Trans Cedron wat een heerlijke plaats voor een Openluchtmis, wat geweldig wat die mensen hier doen voor een processie en de kerk, en wat een grote opkomst". En van dit open, hartelijk gesprek met onze Bisschop, heeft ons kerkbestuur dan ook dankbaar ge bruik gemaakt. Zij hebben het juiste moment gekozen. Persoonlijk vind ik dat ons kerkbestuur, een kerkbestuur met een vooruitziende blik, dit gesprek met onze Bisschop heel goed en waardig gespeeld heeft. 4

Oostrum's Weekblad | 1995 | | pagina 4