met lege handen terug moeten keren naar hun missiegebied. Eerste Communie van de kinderen van de school "de Hommel". Zondag - op eerste Pinksterdag - zullen 12 kinderen van de school "de Hommel" hun Eerste Communie doen in onze kerk. Die Communie-mis begint om 11.30 uur. ledereen is welkom ook in deze Communie-mis. Ik zou het fijn vinden als de bewoners van de Mgr. Hanssenstraat en de Watermolenstraat de vlaggen uitstaken om een feestelijk tintje te geven aan de Communieviering van deze kinderen ook al wonen ze niet in Oostrum, ze vinden het in ieder geval heerlijk hun Eerste Communie te mogen doen in onze mooie, bijzondere kerk van Oostrum. Het Feest van Pinksteren Het is twintig eeuwen geleden dat op de dag van Pinksteren de H. Geest in storm en vuur de deuren van de zaal waar de bange leerlingen van de Heer verbleven, openbrak en ze omvormde tot onverschrokken getuigen en verkondigers van Jezus en zijn komend Rijk. Maar dat Pinkstergebeuren is nu nog niet ten einde: de verrezen Heer treedt nog altijd door gesloten deuren binnen om zijn Geest uit te storten over de leerlingen die biddend samenzijn. De stormwind van de Geest is nog niet uitgedoofd en het vuur van de liefde brandt nog altijd verder en zo zal het blijven tot aan het einde van de tijden. Aan het Pinkstergebeuren komt geen einde omdat de zon van de liefde geen ondergang kent. Hoezeer ook de boze geest van haat, hebzucht en heers zucht het aanschijn van de aarde probeert te verwoesten, toch zal de Geest van Jezus het hart van de gelovigen blijven vervullen om het aanschijn van de aarde te vernieuwen. De Geest kwam over de leerlingen toen zij eensgezind in gebed samen- waren. Saamhorigheid en gebed zullen altijd de noodzakelijke voorwaarden blijven opdat de Geest van God op aarde neerdaalt. Telkens als wij op zondag op dezelfde plaats samenkomen om te bidden, wordt het Pinkstergebeuren weer werkelijkheid en wordt de Kerk weer zichtbaar. Door de Eucharistie komen wij weer in levendig contact met de verrezen Heer, wordt de Geest van God weer over ons vaardig en worden wij uitgezonden om zijn vrede en vergeving aan alle mensen te verkondigen. Hoe kunnen wij zien of de Geest van God werkzaam is? Wij kunnen de werkzaamheid van die Geest waarnemen in de eenvoudige dienst van onze moeders tegenover hun kinderen, in de belangeloze arbeid van onze vaders om het dagelijks brood te verdienen voor vrouw en kinderen, in de voortdu rende bereidheid tot verzoening in onze gezinnen. Wat kunnen en moeten wij dus doen? Juist wat de apostelen gedaan hebben; eensgezind blijven, volhardend in het gebed om de komst van de Geest. Misschien gebeurt er dan ook bij ons een nieuw Pinksterwonder. 6

Oostrum's Weekblad | 1995 | | pagina 6