aangezien er nog steeds kinderen hun flesje komen vullen met wijwater, dan denk ik maar "Kinderen nemen nog steeds iets mee van 'n preekje". Ik heb daarna ook weieens van kinderen gehoord: "Jammer dat mijn moeder mij vroeger nooit een kruisje met wijwater heeft gegeven als ik slapen ging". Waarom kinderen dit mooie, zinvolle gebruik onthouden? Er staan dus op Paaszaterdag in de Gezinsmis weer 'n honderd flesjes met wijwater klaar. Zalig Pasen! Het Kerkbestuur wenst U allen een Zalig Pasen en fijne Paasdagen en allen die het voorrecht hebben nu al vakantie te kunnen houden, heerlijke vakantiedagen. Vreugde, dankbaarheid om nieuw leven! r*Er zijn weer 'n paar leuke geboortekaartjes komen binnenrollen. Het ene Kwam van Gemma en Ben Ruhl, Jofferspas 15. Het andere van Henk en Bep Verhoeven-Hendrickx, Mgr. Hanssenstraat 8. Gemma en Ben delen ons met vreugde mede dat zij 31 maart vader en moeder zijn geworden van hun eerste kind, een zoon Thijn. Voor Gemma en Ben vanzelfsprekend iets geweldigs. Na al die maanden van gespannen verwachting, een klein, levend mensenkind in je armen te mogen houden en te mogen zeggen: dit wonderlijk wezentje is van ons.... vrucht van onze wederzijdse grote liefdeons kind.... onze zoon THIJN. Op dat ogenblik gaat er heel wat in je om.... zo iets moois... zo iets liefs.... wat een rijkdom! En dan dank je God, dat Hij dit kind voor je gewild heeft, dat Hij het aan jullie heeft toevertrouwd, dat Hij jullie heeft uitverkoren om het voor Hem te mogen opvoeden, 'n Heerlijke opdracht. En Henk en Bep delen ons eveneens met veel vreugde mede dat hun gezin is uitgebreid met een derde kind, een zoon TED, broertje van Luke en Hilde. Een kind dat weer even welkom was als de twee eersten; 'n kind waarnaar ze verlangd hebben. Iedere geboorte van een kind is een wonder, ook dit derde kind blijft voor hen een uniek wonder, iets geweldig moois en groots in al zijn kleinheid. ^Ook zij zijn God dankbaar dat Hij hun dit derde kind geschonken heeft, dat God hen heeft uitverkoren om dit kind voor Hem te mogen opvoeden, 'n heerlijke maar ook geweldige opdracht. Gemma en Ben, Henk en Bep, willen het beste voor hun kind en daarom ook het doopsel. Zij, als ouders, kiezen hiervoor zoals ze in de kinderjaren zoveel keuzes voor hun kind zullen maken. De vraag naar de doop heeft veel te maken met de levensinstelling van de ouders, met de wijze waarop zij met elkaar door het leven gaan. Iedere dag maak je - soms bewust en meestal onbewust - keuzes die de richting van je leven bepalen. De vraag naar de doop van een kind staat niet los van eigen levenskeuzes. Met de vraag naar de doop zeggen ouders iets van hun eigen relatie. 7

Oostrum's Weekblad | 1995 | | pagina 7