ogen, gevolgd door de verkeersdrempel in de stationsweg en de heilige boontjes. Bij de groepen tot en met vier personen sprong vooral een kruising tussen enne wiendbuul en enne Karklingel in het oog met op de tweede plaats Kornelia, op de voet gevolgd door in zak en as. De eerste plaats in de kategorie tot en met negen personen werd ingenomen door de groep moge weej nog beej de OOZO. Op de tweede plaats gevolgd door ut hondelaeve is vurbeej met ex-prins Jan III en zijn gevolg. De derde plaats werd ingenomen door de dikke vrienden van de harmonie, een groep die zeer aktueel de gebeurtenissen in Oostrum gevolgd heeft. p Bij de kategorie groter dan tien personen bezetten de prinsenzegels, geplakt X door de Van Broekhuizenstraters, de eerste plaats. De tweede plaats was voor de doevemelkers van de buurtvereniging "vriendschap door samenwer king". Een eervolle derde plaats was weggelegd voor de dames van de Raad van Elf, die deze dagen ut köpke durbeej halden. De Karklötjes hadden de mooiste wagen in de ogen van de jury terwijl de drumband met de tweede plaats beslist geen blauwtje liep. Zowel de prinsewagen van Henri I als de jeugdprinsewagen van Prins Floor I waren bijzonder mooi uitgevoerd en zullen ongetwijfeld hoge ogen gooien in de optocht van Venray op maandag. Al met al een schitterende optocht in een schitterende entourage met zeer veel publiek in een zonovergoten Oostrum. Boerebrulleft 1995 Als de Oostrumse boerenbruid Auke de afgelopen weken aan de lijn had gedaan, dan had ze de ouders van bruidegom Marcel een deel van de bruidsschat kunnen besparen. Onder het toeziend oog van ceremoniemeester Harry Kessels moest de bruid tijdens de Boerebrulleft namelijk op de weegschaal, f Elke kilo die ze meer woog dan vijftig, moest worden afgekocht met een big van het zelfde gewicht. De teller van de weegschaal bleef steken op 63 kg, 13 kilo boven de fatale grens. Dit tafereeltje vormde de ontknoping van de Boerebrulleft die van start was gegaan met een gezamelijke optocht van het boerenbruidspaar en het jeugdboerenbruidspaar. Bij het gemeenschapshuis splitsten de generaties zich. Terwijl de jeugd vertrok naar zaal van Dijk, bleven de ouderen in het gemeenschapshuis. Nadat het bruidspaar, Auke en Marcel, een aantal bezwarende vragen van Prins Henri I naar genoegen had beantwoord, werd het paar in de onecht verbonden. Na de plechtigheid konden de bruiloftsgasten zich de krentemik en speenvar ken goed laten smaken. Joos Truijen werd tot "hofslechter" genoemd omdat hij dit jaar voor de elfde keer een speenvarken gereed heeft gemaakt. Na de vele felicitaties werd het feest voortgezet in het Allemans Café. 19

Oostrum's Weekblad | 1995 | | pagina 19