limburgse vrouwenbeweging LVB Kring Venray Cursus 50+ Waarom deze cursus? Vrouwen van rond de vijftig hebben nog zo'n 40% van het leven voor zich. Het is belangrijk dat ze weten welke mogelijkheden ze nog hebben en welke keuzes ze kunnen maken. Voor de meeste vrouwen vindt in deze leeftijd een verandering van hun leefwereld plaats; ze worden ouder, kinderen gaan het huis uit, partner gaat met pensioen, verhuizen naar een kleinere woning, zorg voor hulpbehoevende ouders, enz. De LVB wil met deze cursus vrouwen ervan bewust maken hoe ze hun leven verder kunnen invullen. Door gesprekken en informatie proberen de zelf redzaamheid van ouder wordende vrouwen te vergroten. Hen ook stimuleren om voor hun eigen belangen op te komen. Voor wie is de cursus bedoeld? Voor LVB-vrouwen van 50 jaar en ouder die samen met leeftijdsgenoten op zoek willen gaan en praten over: Wie je bent. Wat je (weer) kunt gaan doen. Wat je kunt veranderen als je dat zelf wilt. Wie geeft de cursus? Onder deskundige begeleiding van mevr. T. Geelen-Bergmans worden de gesprekken over deze levensfase geleid. Inhoud van de cursus De cursus bestaat uit 5 dagdelen waarvan de inhoud gedeeltelijk is vast gelegd en gedeeltelijk door de cursisten wordt bepaald. Onderwerpen zijn: Dagdeel 1- gezondheidszorg, welke veranderingen ondergaan we zelf? Voor- en nadelen van het ouder worden. - mantelzorg. Dagdeel 2 Dagdeel 3 Dagdeel 4 - wonen, in en om huis, juridische kwesties - vergeetachtigheid, dementie - verlieservaringen; overlijden partner/kinderen, kinderen gaan het huis uit - ernstige ziekten 6

Oostrum's Weekblad | 1994 | | pagina 6