Op voordracht van CV De Karklin- gels te Oostrum wordt dit jaar hun hoogste onderscheiding, de Orde van Verdienste, toegekend aan pastoor De Ceuster. Na ruim 30 jaar in verschillende plaatsen, als kapelaan en pastoor, in het Limburgse te hebben rondge zworven heeft de pastoor sinds 1974 lief en leed gedeeld met zyn Oostrumse dorpsgenoten. Zyn bescheidenheid, soberheid, eenvoud en zijn bereidheid om te allen tijde klaar te staan, zyn ken merkend voor hem. Op hoge leef tijd (78 jaar) doet hy nog dagelyks de inis'éti bezoekTli^pvekeiyks de zieke parochianen in Oostrum en in het ziekenhuis. Veelal wordt dit fietsend gedaan. Pastoor De Ceuster is als Maria- vereerder bly dat de parochie van O.L. Vrouw Geboorte, sinds 1350 be devaartplaats van Maria, weer de nodige aandacht krygt d.m.v. de Maria-processie en het stygend be- devaartbezoek. Een zwak heeft de pastoor voor het werk van de Oostrumse zuster Truus Lemmens in het verre Paki stan. Het feestgeschenk van de Oostrumse bevolking, bij het 50- jarig priesterfeest in 1992, was nl. bestemd voor zuster Lemmens. Ondanks zijn hoge leeftyd hoopt pastoor De Ceuster nog verschillen de jaren als pastoor van Oostrum tussen zyn parochianen werkzaam te mogen zyn. UITREIKING Op carnavalszondag, 13 februari, tydens de Hoogmis van 10.00 uur, wordt aan pastoor De Ceuster de Or de van Verdienste uitgereikt door prins Jan III. Aansluitend op de Hoogmis heeft men in de kerk de gelegenheid pastoor De Ceuster te feliciteren met deze onder scheiding. Orde van Verdienste voor pastoor De Ceuster

Oostrum's Weekblad | 1994 | | pagina 10