Maandag 09.00 u. Voor 'n goede uitkomst Dinsdag 09.00 u. Tot bijz. intentie en uit dankbaarheid Woensdag 09.00 u. Overl. ouders Janssen-Tacken Donderdag 09.00 u. T.e.v. Maria. Vrijdag 09.00 u. Voor de overl. van hen die offerden met Allerzielen. Zaterdag 19.00 u. Gezinsviering Advent. Jaard. Piet Direks, overl. ouders, Bert Egelmeers, Herman de Kleijn, Toon Muller (namens de Ooster Thienweg (Kinderkoor). Misdienaarsbeurten: Zaterdag 19.00 u. Paul Willems, Richard Duin, Niels Nielen, Rogier Peeters. Zondag 08.30 u. Roel van Haeren, Merijn Gloudemans, Frank Frederix, Niels Cox. 10.00 u. Linda Camps, Lieke ten Brummelhuis, Els Basten. Loes Kessels. Een groot wonder! Heerlijk zoals Jan en Magda van de Munckhof, van Asselberghstraat 13, de geboorte aankondigen van hun tweede kind: "Een groot wonder, een mensje teer en klein zorgt ervoor dat wij voortaan met z'n vieren zijn". Ze zijn erg gelukkig met de geboorte van hun tweede kind, een dochter Jacqueline, zusjes van Astrid. Weer een geweldige gebeurtenis! Het geboortemoment moet wel een diep menselijke ervaring zijn in het leven van het kind en.... in het leven van de ouders. Op enkele minuten tijds moet het kind verhuizen van de warmte en de geborgenheid van de moederschoot naar de rumoerige wereld. Het moet de beschermende en beschuttende wereld loslaten om apart te gaan bestaan. Er wat gebeurt er niet in het leven van de ouders? Lichamelijk draagt de vrouw wel haar zwangerschap en bij de geboorte is het "haar uur", maar toch is het het echtpaar dat samen in verwachting is van hun kindje. Ze zijn met hun gedachten, hun wensen en hun gevoelens al heel lang bezig met dit mensenkind dat zij zichzelf toewensen; de geboorte is de vervulling van al die verlangens en verwachtingen. En als hun kindje komt staan ze klaar met open handen, als een teken dat het kind welkom is; we zijn blij, we zijn zo gelukkig dat je er bent. Je hoort vaak: "Wij hebben een kindje gekregen". Steekt achter dit misschien weinig doordacht woordgebruik niet het diepe besef: "Dit kind is wel van ons, het komt van ons, en toch is het niet helemaal van ons". Als gelovige ouders

Oostrum's Weekblad | 1993 | | pagina 4