Aostrumse Zangkompeneej op concours. Zaterdag 23 oktober nemen zij deel aan het Internationale Zangconcours te Heythuisen en komen daar uit in de eerste afdeling. Als verplicht nummer brengen zij "lm Winter wenn es regnet." Dat is het oude Nederlandse volksliedje "des winters als het regent" wat door J. Vermulst in het Duits is vertaald en bewerkt voor mannenkoor. Als vrij nummer is gekozen voor "My Boony Lass" een oud-Ierse volksmelodie. Er is intensief gerepeteerd om met een goed resultaat uit de bus te kunnen komen. Het concours wordt voor de 17e keer georganiseerd door Gemengd koor Cresendo te Heythuisen en vindt plaats in Trefcentrum Marcel aan de St. Antoniusstraat 2 te Heythuisen. Om 15.15 uur vertrekken zij per autobus bij het AMC en om 18.00 uur is hun optreden gepland. Voor belangstellenden zijn nog enkele plaatsen in de bus aschikbaar. Zondag 24 oktober is het al weer aantreden geblazen voor de Zangkompeneej want dan verzorgen zij samen met de Koninklijke Harmonie Euterpe van Venray het Zondagochtendconcert in de schouwburg. Aanvang 11.30 uur. Wilt U graag zingen bij een niet te groot mannenkoor met een zeer geva rieerd repertoir en daarbij regelmatig optreden dan bent U bij de Zangkompeneej aan het goede adres, want wij zoeken nog enkele enthou siaste zangers. Wij repeteren elke woensdagavond in 't zaaltje van het Allemanscafé. -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o- 2e Blaaskapellenfestival te Oostrum. Op zondag 24 oktober a.s. kunnen de liefhebbers van de blaaskapellen- muziek weer terecht in Oostrum. Daar wordt voor de tweede keer het Oostrums blaaskapellenfestival gehouden. Hieraan nemen dit jaar 5 kapellen deel. Dit jaar mogen wij ons zelfs verheugen met de komst van een kapel uit België. Het betreft allemaal kapellen met een uitstekende naam die elk in staat zijn om een gevarieerd programma te bieden van een hoog niveau. Het evenement wordt georganiseerd door de Eikenhofkapel uit Oostrum. Achtereenvolgens treden op: De Stevenslander uit Stevensbeek. De Vorster Kapel uit Broekhuizenvorst. Maasgalmkapel uit Kessenich (België). Ravenvennerkapel uit Velden. Die Fidelen Rosentaler uit Merselo. Als hommage aan de vorig jaar overleden medeoprichter van de Eikenhofkapel wordt de "Jan Verheyen Wisseltrofee" beschikbaar gesteld aan de beste kapel. Deze wordt gekozen door de beoordeling van een 7

Oostrum's Weekblad | 1993 | | pagina 7