waarin een kind o.i. zo optimaal mogelijk kan gedijen en zich ook geaccep teerd kan voelen. Met de kinderen is sinds enkele weken een nieuwe afspraak gemaakt over de wijze waarop zij naar binnen komen. Wanneer de bel gaat gaan de kinderen nu voortaan rustig naar binnen en hoeven zij zich niet meer in rijen op te stellen. Vanaf het eerste moment hebben de kinderen deze nieuwe afspraak goed opgepakt en verloopt het naar binnen gaan veel rustiger en ordelijker. Een pluim dus! Voorleesdag Op zondag 10 oktober wordt in de schouwburg te Venray een Europese voorleesdag georganiseerd. ^De in Venray geboren actrice Anne-Mieke Ruyten zal het verhaal "De vreemde juffrouw Bok" van Annie M.G. Schmidt in het Nederlands voorlezen. De Engelse filmmaakster Krishna Calland zal hetzelfde verhaal in het Engels voordragen. Kinderen tot 14 jaar kunnen die dag gratis gebruik maken van het openbaar vervoer. Kaartjes hiervoor zijn verkrijgbaar in de schouwburg of op de basisschool. Aanvang: 11.30 u. (tot ongeveer 13.00 u.) -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o- Toneelliefhebbers, Wij, toneelvereniging de Vlasbloem, zijn al weer enkele maanden druk in de weer met het instuderen van een toneelstuk. Het betreft een plattelandsblijspel geschreven door D.J. Eggengoor en is getiteld "Bokkesprongen". Het stuk wordt gespeeld in het Oostrums dialect. Plaats van handeling is de binnenplaats van de boerderij van Oom Frederik. Hij viert vandaag zijn eenenzeventigste verjaardag. Zijn familieleden komen allemaal op verjaars visite. Ze brengen een kadootje mee om Oom Frederik stroop om de mond te smeren, want allemaal zijn ze uit op de erfenis van Frederik. Ook de buren zijn van de partij. Tot slot komt er een oude vlam van Frederik uit Duitsland. Ze schijnen elkaar goed te kennen. Zo goed zelfs dat ze samen op vakantie gaan. Dit tot ergernis van de familie, want die zien de erfenis aan hun neus voorbijgaan. Kortom, alle ingrediënten zijn aanwezig voor een avond vol kijk- en luister- plezier. Enkele data: zaterdag 6 november - Generale voor de jeugd vanaf groep 6; zondag 7 november - Uitvoering; maandag 8 november - Uitvoering. Groeten. Bestuur, spelers en speelsters toneelvereniging De Vlasbloem. -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o- 9

Oostrum's Weekblad | 1993 | | pagina 9