De tekst op dit geboortekaartje is ook veelzeggend en duidelijk: "Groot is het wonder, Groot is ons geluk, Want zo'n kleine donder, Brengt je helemaal van je stuk". Op de voorpagina van dit geboortekaartje staat 'n heerlijke uitbeelding van twee honden, een en al bezorgdheid voorde kleine: "BRAM", heerlijk! Maar als ik op bezoek kom heb ik toch graag dat ik die honden niet zie, want ik hoorde zelfs van de moeder van Herman dat zij het ook niet op die honden heeft. U bent dus gewaarschuwd! Een gespannen en tegelijk heerlijke verwachting ging aan dit wonderlijk ogebeuren op 7 en 10 augustus vooraf, en toch overstijgt het nog alle ver wachtingen. Want ieder kind is uniek, en ieder kind is een wonder, is meer dan een schepping van mensen alleen. Zij hebben ongetwijfeld vol bewonde ring gestaan toen zij hun eerste kind, hun derde kind, vrucht van hun weder zijdse liefde èn tegelijk een geschenk van God, in hun handen mochten nemen. En als je zoiets moois, zoiets wonderlijks vóór je ziet en kunt zeg gen. Dat is ons kind dan slaat die verwondering en bewondering vanzelf over naar :"Dankbaarheid". Dan zeg je of denk je minstens: "Dank je wel God voor dit geweldig geschenk, dit kostbaar geschenk". En daarom zullen beide ouders hun kostbaar kleinood ook alle liefde en geborgenheid schenken die een kind nodig heeft om op te groeien tot een gelukkig mens. Zij willen hun kind voorgaan in wat zij van hun ouders heb ben meegekregen en wat zij zelf ook heel belangrijk vinden in hun leven: het geloof in Christus. Daarom kiezen zij ook heel bewust voor het doopsel van hun kind, om door de doop hun kind heel dicht te brengen bij de Bron van het Leven, nergens is immers 'n kind veiliger en geborgen dan in Gods hand. Het doopsel van hun kind betekent voor hen tegelijkertijd ook: 'n Hartelijk dank aan God dat Hij hun deze geweldige opdracht heeft toevertrouwd: Voedt jullie kind op voor Mij", 'n Geweldige, maar ook 'n heerlijke opdracht /-dat God jullie daarvoor uitgekozen heeft, want jullie kind is tenslotte ook een kind van God zelf. Kinderen staan nog helemaal open en van wie zijn ze de eerste jaren meer afhankelijk dan van hun ouders. Mogen jullie allen in deze heerlijke opdracht slagen en van jullie kinderen iets wonderlijk moois maken met Gods hulp. Peter en Ria, Herman en Liesbeth van harte gefeliciteerd met de vervulling van jullie droomwens, met MIKE en BRAM, mogen zij jullie gelukkig samen zijn nog versterken en mogen zijzelf 'n blijde, heerlijke toekomst tegemoet gaan. Onze beste wensen voor jullie allen. Uw pastoor. -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o- 5

Oostrum's Weekblad | 1993 | | pagina 5