06 juli: L.V.B. Fietstocht met excursie naar een Bonsai-kwekerij 07 juli: Aostrumse zangcompeneej laatste repetitie voor de zomerva kantie 11 juli: ADOR Jeugdmarkt 11 juli: Volleybaltoernooi 15 juli: O.V.B. Fietsvierdaagse 13-14-15-16 juli: Fietsvierdaagse "De Peel" 25 aug.: Aostrumse zangcompeneej eerste repetitie na de vakantie 02 sept.: L.V.B. Oriëntatiespel 07 sept.: O.V.B. Opening winterseizoen 07 sept.: Werkcomité Bowling 11 sept.: Grote bloemenaktie t.b.v. Aostrumse zangcompeneej -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o- Persbericht Start borstonderzoek in gemeente Venray Vanaf 4 mei 1993 krijgen alle vrouwen van 50 - 70 jaar woonachtig in de gemeente Venray een uitnodiging voor GGD NOORD-LIMBURG het laten maken van röntgen foto's van de borsten in de speciaal ingerichte onderzoekseenheid op de parkeerplaats naast het Gemeentehuis aan de Raadhuisstraat te Venray. In mei 1991 is het borstonderzoek in Noord-Limburg van start gegaan. Elk twee jaar ontvangen vrouwen tussen de 50 en 70 jaar een uitnodiging om kosteloos röntgenfoto's te laten maken van hun borsten. Immers, bij vrouwen in de leeftijd van 50 - 70 jaar komen in verhouding meer borstafwijkingen voor. Bovendien zijn afwijkingen na de overgang gemakkelijker te ontdekken. Het borstonderzoek geeft meer zekerheid over de gezondheid van de bor sten en bovendien kunnen eventuele afwijkingen in een vroeg stadium worden opgespoord. Tot nu toe hebben ruim 16.000 Noord-Limburgse vrouwen deelgenomen aan, het borstonderzoek. Deelname aan het onderzoek is belangrijk, ook als er geen klachten zijn. Op de foto's zijn kleine beginnende veranderingen te zien, waar vrouwen zelf nog niets van hebben gemerkt. Bij 2 op de 100 vrouwen wordt een afwijking gevonden waarvoor nader onderzoek bij de specialist nodig is. Het maken van de foto's gebeurt in een verplaatsbare onderzoekseenheid, speciaal ontwikkeld voor het onderzoek. Bij de inrichting is rekening gehou den met de privacy van de vrouwen; er is een wachtkamer, drie kleedkamers en een onderzoeksruimte. De vrouwen worden uitsluitend geholpen door speciaal opgeleide vrouwelijke laboranten. Bij het onderzoek zijn naast de GGD Noord-Limburg betrokken: de Stichting 8

Oostrum's Weekblad | 1993 | | pagina 8