10.00 u. Lisette Janssen, Linda v.d. Wielen, Katrijn Jacobs, Ursula Cornelissen Maandag 8.30 u. Iris van Dijk, Judith Philipsen, Susan Frederix, Annet Jeucken 10.00 u. Susan Janssen, Saskia Janssen, Maud Lepsi, Maud Kessels Goede Vrijdag 15.00 u. Kruisweg 19.00 u. Goede-Vrijdag Dienst (Gem. Koor) We denken aan de laatste dag van Jezus van Nazarteth. Vrijwillig heeft Hij zijn handen op het kruis uitgestrekt om de mensen tot één volk te brengen. Hij werd daatoe niet bedwongen. Hij heeft zijn armen uitgestrekt zoals moeders de armen uitstrekken als zij hun kindje zien lopen met onbeholpen pasjes. Maar zij kunnen hun armen ook uitstrekken als de grote kinderen langs omwegen soms weer thuiskomen. Dat is het werk van de liefde. Zo heeft Jezus zijn vastgenagelde armen uitgebreid omdat Hij ons in zijn onuitsprekelijke liefde wil samenbrengen. Jezus breidt zijn armen uit naar allen die lijden, die eenzaam zijn en treuren, die het moeilijk hebben. Hij wil allen in Zijn liefde dragen: "Komt allen tot Mij, die belast en beladen zijt en ik zal u verkwikken". Met ons lijden en met ons zorgen gaan wij nu naar Jezus. Wij willen Zijn kruis vereren en uit de overweging van Zijn liefde nieuwe krachten putten om ons lijden te verenigen met zijn lijden. Laten we ons dan opvangen in Zijn armen, zodat hij ons kan dragen en ons zijn liefde verkondigen. Misschien kunnen Wij van hem leren ook onze armen geopend te houden voor alle mensen. Als Kerk van Christus moeten wij mensen zijn met geopende armen en handen. Paaszaterdag Gezinsviering om 19.00 u. "Christus, het Licht voor deze wereld", zal in deze gezinsviering onderstreept worden door vele brandende kaarsjes. In kinderlijke taal zullen de kinderen A vervolgens het Paasverhaal vertellen. Aangezien we ook vele kleine kinderen verwachten in deze dienst, zullen we er voor zorgen dat deze Paasdienst ook niet te lang duurt. Vóór deze dienst wordt U allen een kaarsje aangeboden, dat bij het begin van de dienst wordt aangestoken. Als alle lampen in de weer branden kunt U het kaarsje uitmaken. Pasen Christus is verrezen, nieuw leven ook voor ons. Niet de dood heeft het laatste woord, maar het leven. We mogen onze hoop stellen op wat blijft. Moge het voor ons allen een Zalig Pasen zijn. Hoogst waarschijnlijk is mijn been met Pasen nog niet zo ver hersteld dat ik met pasen de dienst in de kerk kan doen. Daarom wil ik graag langs deze weg U allen heerlijke 8

Oostrum's Weekblad | 1993 | | pagina 8