houding' moderniseren. In plaats van de persoonskaarten, komt er een computersysteem. Tegelijkertijd wordt gestopt met het bijhouden van ieders kerkelijke gezindte. Dat past niet meer in deze tijd, vindt de regering. Met name dat laatste heeft ook gevolgen voor de parochie-administratie: de parochie kan dan bij het gemeentehuis geen mutaties meer opvragen. Alle verhuizingen, geboorten en sterfgevallen zullen parochianen nu zelf aan de parochie-administratie moeten doorgeven. Dat is van groot belang, want een kerkledenadministratie die niet zorgvuldig wordt bijgehouden is binnen een paar jaar goeddeels onbruikbaar. Hoe laat je je kennen? -^Geboorten en overlijden worden vaak 'vanzelf' bekend, omdat parochianen zich voor de doopplechtigheid of de uitvaart tot hun kerk wenden. Het mel den van een verhuizing schiet er echter nog wel eens bij in. Om het verhui zende parochianen makkelijk te maken, zal voortaan regelmatig een invul bon in ons parochieblad worden afgedrukt. Verhuizende parochianen kunnen ook gebruik maken van het PTT-verhuisbericht. Op die kaart kan het vakje 'RK-parochie' worden aangekruist. De PTT stelt dan uw parochie op de hoogte. Persoonlijk even komen melden dat u gaat verhuizen, is natuurlijk ook mogelijk. De parochies hebben samen een systeem opgezet, waarbij verhuizingen door de oude parochie aan de nieuwe parochie worden doorgegeven. Het enige wat de verhuizende parochiaan moet doen, is even de oude parochie laten weten dat men gaat verhuizen. Die laat dan de nieuwe parochie weten dat u eraan komt. Privacy Onze parochie ging altijd zorgvuldig om met de namen en adressen van parochianen. Dat zal niet veranderen. Integendeel. Onze administratie wordt alleen gebruikt voor kerkelijke activiteiten. Bijvoorbeeld voor het verwelko men van een nieuwe parochiaan, voor het toesturen van het parochieblad of voor pastoraal werk ten dienste van bepaalde groepen binnen onze paro chie. Er is sinds kort een nieuwe privacy-wet die ook toeziet op kerkelijke leden administraties. Parochie-administraties voldoen in alle opzichten aan deze wet. Laat je kennen! Alleen door uw actieve medewerking kunnen we de parochie-administraties op orde houden. Als u twijfelt of uw gegevens in onze administratie nog wel juist zijn, kunt u best even persoonlijk contact opnemen. Wij zijn u dankbaar voor uw hulp.

Oostrum's Weekblad | 1993 | | pagina 5