dorpsraad n/erkcomite oaslrum" Tijdens de laatste vergadering van de Dorpsraad Oostrum, d.d. 12 januari is de Witte Vennen uitvoerig aan de orde geweest. Adviserend lid van de dorpsraad, Toon van Soest, ging uitvoerig in op het verleden, het heden en de toekomst van dit recreatiegebied in wording. Op 20 november 1990 nam de Venrayse gemeenteraad het besluit, om 47 ha grond in de Witte Vennen te verkopen aan H. Maessen uit Ysselsteyn, voor het sommetje van 8.3 miljoen guldens. Het gebied wordt ontgrond en ingericht tot recreatiepark. Wie de laatste tijd weieens over de Witte Vennen heeft rondgewandeld heeft kunnen zien dat er al veel gebeurd is. Grote stukken zijn al ontbost. Een groot gedeelte is al afgegraven en afgevoerd naar de R73, ter hoogte van de Maasheseweg en Spurkt. De firma Maessen moet volgens kontrakt 270.000 m3 zand leveren voor dit projekt. Eind november waren er al meer dan 100.000 m3 afgevoerd en Maessen verwacht, dat hij vóór eind maart a.s. de totale 270.000 m3 zal hebben afgevoerd. In principe wil hij niet méér leveren, omdat de ontgrondings-vergunning loopt tot 2005. Hiervan wil hij maximaal gebruik van maken, omdat het overige zand hem waarschijnlijk veel meer kan opbrengen. De ontgronding vindt zodanig plaats, dat al op korte termijn met de afwerking en de bouw van de bungalows kan worden begonnen. Volgens de heer Maessen zal in de loop van 1993 met de bouw van de eerste 54 bungalows begonnen worden. In totaal moeten er vóór eind 1995 209 stuks bungalows verrijzen. Ruime bungalows van 300 m3 met vier slaapkamers en allemaal liggend aan het water. Deels zelfs boven het water. De watergeulen zijn 35 mtr. breed en lopen geleidelijk schuin af naar een maximale diepte van vier meter. Verder zal er een gemeenschappelijke ruimte gerealiseerd worden met o.a. een restaurant en andere voorzieningen (geen winkelvoorzieningen). Het ligt verder in de bedoeling een gedeelte van het gebied tot camping in te richten. De echte grote plas, zal de komende jaren, na de geleidelijke ontgronding pas definitief worden afgewerkt. Hierlangs zijn ruime ligstranden geprojekteerd. Een kompliment aan het adres van de ondernemer is, dat hij tot op heden zeer zorgvuldig heeft gehandeld om de eventuele overlast voor eenieder te beperken. Direkt belanghebbenden hebben dit beaamt. 12 secretariaat: Rosmolenweg 15807 EM Oostrum, tel. 04780 - 8 30 43

Oostrum's Weekblad | 1993 | | pagina 12