Agenda 1993 8-9 jan: Zittingsavonden 14 jan.: Bestuursvergadering, Harmonie 17 jan.: Viering 75-jarig bestaan en inzegening vaandel, Harmonie 23 jan.: Prinsebal 30 jan.: Jeugd Prinsebal 31 jan.: Liedjesmiddag 31 jan.: Indoor-toernooi T.C. Oostrum 06febr.: Aldewieverbal 14febr.: Receptie Prins 15 febr.: Carnavalsconcert, Harmonie ^21 -22-23 febr.Carnaval ^25 april: Rommelmarkt, Harmonie 02 mei: 1e Communie Mariaschool 16 mei: Mariaprocessie 30 mei: Stratentoernooi V.V. Oostrum Zaterdag 9 januari is er weer Tienersoos -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o- Vanuit de Basisschool Groep 1-2 Aan de ouders, Volgende week starten we met het project "ziek zijn". Tijdens dit project zullen we veelal uitgaan van de ervaringen van de kinderen. De gesprekjes - liedjes - versjes en taal spelletjes zullen gaan over: - kinderziekten - verkouden - amandelen - buisjes - fijn - niet fijn - huilen - pijn - verdriet - koorts - thermometer - medicijn (drankje, pilletje, e.d.) - verbanddoos Ook krijgen de kinderen doorgaans vrij snel in hun leven te maken met 'de dokter'. Bijvoorbeeld op het konsultatiebureau voor zuigelingen en kleuters. Ook kunnen er allerlei redenen zijn, zoals kinderziekten en ongelukjes, om een huisarts in te schakelen. Het is dan ook belangrijk dat het kind de dokter vertrouwt en er niet bang voor is: de dokter is gewoon een aardige mevrouw of meneer die je beter komt maken. Toch is de angst voor een dokter heel begrijpelijk. Een dokter doet geheimzinnige dingen: achterin je keel kijken; met "zo'n ding" tegen je aandrukken; je diep laten zuchten. Misschien doet hij je pijn door je bijvoorbeeld een prik geven. En als je bovendien al ziek bent en daardoor toch al wat gevoeliger, raak je extra snel in paniek. Daarom zullen we tijdens dit project ook wat extra aandacht schenken aan 'de 9

Oostrum's Weekblad | 1993 | | pagina 9