De belangen van "de vrouw" worden door de regionale verenigingen bij de provincie en de overheid behartigd. Vanuit de provinciale en landelijke organisaties worden de afdelingen gestimuleerd om actuele en van belang zijnde onderwerpen bespreekbaar te maken. Zo praten we mee over zaken als kinderopvang, sociale zekerheden voor vrouwen, gezondheid en voortplanting, vrouwenemancipatie, arbeid en onderwijs voor vrouwen, enz. Iedere LVB-afdeling kent haar eigen plaats binnen de gemeente. Van daaruit werkt ze ook geregeld samen met andere plaatselijke organisaties en neemt ze deel aan plaatselijke activiteiten. DE TOEKOMST VAN DE LVB De LVB wil: een ontmoetings- en contactpunt blijven voor vrouwen, opkomen voor de belangen van de leden, nu en in de toekomst. Belangen die betrekking hebben op: - het vrouw zijn, - het wonen op het platteland, - het katholiek zijn, - de opbouw van de parochie, de dorpsgemeenschap en de plattelandssamenleving, - de aanspreekbaarheid voor de dorpsgemeenschap. Kortom, een flexibele, maatschappij-gerichte organisatie met veel positieve aspecten voor de vrouw. Mevr. M. Volleberg - Keijsers, Voorzitster in Tussentijdse Oud-IJzeractie V.V. Oostrum Na inventarisatie is gebleken dat er behoefte bestaat aan een tussen tijdse oud-ijzeraktie. Deze zal gehouden worden op: zaterdag 12 december tussen 9.00 en 12.00 uur. De V.V. Oostrum plaatst enkele containers bij de loswal van de Neder landse Spoorwegen. Wij zijn echter niet in de gelegenheid het oud ijzer huis-aan-huis op te halen en verzoeken u daarom het oud-ijzer zelf te komen brengen. Voor extreem zware stukken b.v. verwarmings ketels etc. kunt u kontakt opnemen met Theo Kessels tel. 87805. Dit geldt ook als u véél oud-ijzer aan te bieden heeft. Wij proberen dan een passende oplossing te vinden. Oud-ijzer met daarin chemisch afval zoals b.v. koelkasten e.d. kunnen wij niet aannemen. L J 9

Oostrum's Weekblad | 1992 | | pagina 9