1932 1992 11 december 1992 Diamanten feest LVB afdeling Oostrum In het begin van de dertiger jaren werd al in Roermond door een aantal vrouwen de behoefte gevoeld om gezamenlijke activiteiten te gaan ondernemen en dat "privilege" niet alleen voor mannen te laten. Onder auspiciën van de LLTB werd de "Boerinnenbond" in Roermond opgericht en weldra werd in andere plaatsen van de provincie dit initiatief overgenomen. In de gemeente Venray werden boerinnenbonden opgericht in Merselo, Leunen en Oostrum en in latere jaren volgde de oprichting in de andere dorpen. NAAM: L.V.B. De motieven die in de oprichting aanleiding waren tot zich te verenigen zijn onveranderd gebleven: de vrouwen uit de dagelijkse sleur halen en met elkaar activiteiten organiseren om zodoende uit de beslommeringen van gezin en bedrijf te komen. In latere jaren is het accent meer en meer verlegd naar algemene vorming en ontwikkeling. In 1965 werd de naamsverandering doorgevoerd. In plaats van "Boerinnenbond" werd het "Limburgse Vrouwen Beweging". Het werden verenigingen die open stonden voor alle vrouwen, men hoefde geen boerin meer te zijn om lid te worden. Dit is op het moment zeker van toepassing, alle agrarische activiteiten worden in samenwerking met de LLTB georganiseerd, dus niet meer vanuit de LVB. In de beginjaren werden de vrouwen in hoofdzaak d.m.v. lezingen en cursussen wegwijs gemaakt in de maatschappij, voor die tijd was die maatschappij eigenlijk verboden terrein voor de vrouw en had de boerin alleen maar zeggenschap op de boerderij. Sinds jaren ligt het zwaartepunt op de Godsdienst, op sociaal en cultureel gebied, waarbij ruimte overblijft voor ontspanning. De dames van het eerste uur (en dat zijn er nog maar weinig) weten het zich allemaal nog goed te herinneren. Met lezingen en cursussen werd men vertrouwd gemaakt met de nieuwe ontwikkelingen.

Oostrum's Weekblad | 1992 | | pagina 7