kinderen van hun vroegste jeugd af het Onze Vader en het Wees Gegroet leren bidden en in het gezin en later in hun scholen leren dat Christus alpha en omega van heel het leven is, dan zullen zij nooit leren de taal van Christus te verstaan. Laat U niet verleiden om te denken dat de Kerk een maatschap pelijk gebeuren is. Christus is een mysterie. Steeds vaker merk ik op dat de mens zichzelf centraal gaat stellen, waar vroeger Christus het centrum van alles was. Naarmate de mens zich meer het centrum van alles maakte verdween Christus uit het leven en dienovereenkomstig het gesprek met de Vader, het gebed. Daarom vergrijst de katholieke gemeenschap in Neder land". Tot zover kardinaal Simonis. De moeite waard om erover na te denken, en de gevolgtrekkingen daaruit te nemen. -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o- Restauratie R.K. Kerk O.L.Vrouw Geboorte Oostrum Het kerkgebouw van de parochie Onze Lieve Vrouw Geboorte te Oostrum is hoognodig aan een restauratie toe. Een restauratie die meer inhoudt dan het normale jaarlijkse onderhoud. Bij de inspectie door de Stichting Monumentenwacht Limburg zijn een aantal alarmerende gebreken geconsta teerd. Zo is de leibedekking op een aantal plaatsen beschadigd of uitgezakt en zijn de haken waarmee de leien vastzitten niet meer best van kwaliteit. Het voegwerk van de muren van het priesterkoor en de westgevel is slecht en bovendien moeten hier en daar ook een aantal versleten stenen ver nieuwd worden. Een derde punt van aandacht zijn de glas in lood ramen. De staven die de ruitjes op hun plaats houden zijn versleten. Kortom, er is werk aan de kerk. Het kerkbestuur heeft becijferd dat herstel van bovengenoemde mankementen meer dan 400.000,— gaat kosten. Het heeft een zorgvuldig herstelplan opgesteld waarin de gebreken verholpen gaan worden. Door het opstellen van een 10-jaren onderhoudsplan, dat de goedkeuring heeft van monumentenzorg, kan een subsidie op de restauratiekosten verkregen worden voor een bedrag van 210.000,—. Een mooi bedrag om mee te starten. Toch blijft er nog een flink bedrag staan dat opgebracht dient te worden. En dat terwijl onlangs ook nog de verwarming van de kerk het begaf en bovendien uit een pas uitgevoerd onderzoek is gebleken dat naast de genoemde mankementen ook nog de electrische installatie van de kerk vernieuwd moet gaan worden. Het kerkbestuur is intensief met deze proble men bezig. Het is een flinke klus die geklaard moet worden. Maar gelukkig weet het kerkbestuur zich gesteund door een commissie die de restauratie financieel gaat begeleiden en gaat proberen de noodzakelijke fondsen bijeen te brengen. Een opdracht, welke men met de steun van velen tot een goed einde wil brengen. Een opdracht tot behoud van een eeuwenoud monument voor onze gemeenschap. -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-

Oostrum's Weekblad | 1992 | | pagina 4