28 september t/m 3 oktober Nationale kollekte voor mensen met een verstandelijke handicap: Denk daar ook eens aan! Wij kunnen ze helpen De zorg en begeleiding is voor ouders van een kind met een verstandelijke handicap vaak een hele opgaaf. Gelukkig is in ons land een aantal zaken geregeld. Zo kennen we dagverblijven, tehuizen, speciaal onderwijs en de sociale werkvoorziening. Toch ontbreken er talloze voorzieningen, met name in en om huis. Terwijl juist thuis in de beginperiode er zo'n grote behoefte is aan voorlichting, advies en (praktische) ondersteuning. Het laatste bijvoorbeeld in de vorm van praktische thuishulp, weekend-opvang en gast-ouderprojekten. De intensieve zorg thuis kan hiermee enigszins worden verlicht. Daar probeert de NKGG, nationale kollekte voor mensen met een verstandelijke handicap, bij te springen met een kollekte, die alleen slaagt met uw steun. Aktiviteiten die onder meer door de NKGG worden gesteund zijn: o Thuishulp, om de intensieve zorg voor de ouders te verlichten, o Extra begeleiding en hulpmiddelen als de aard van de handicap dat nodig maakt. o Nood(dag)opvang van mensen met een verstandelijke handicap, o Voorlichting geven aan ouders met een verstandelijk gehandicapt kind: voorlichting over de mogelijkheden voor hen zelf en die van hun kind. o Adviezen bij sociale of opvoedkundige problemen, o Trainingen om mensen met een verstandelijke handicap een zo zelfstan dig mogelijk bestaan te geven, o Sport- en vakantie-aktiviteiten en andere vormen van vrijetijdsbesteding, o Belangenbehartiging via ouderverenigingen en maatschappelijk werk. U heeft de kollektant gemist? Het kan natuurlijk zijn dat de kollektant langs komt op een moment dat u niet thuis bent. Vergeet de verstandelijk gehandicapten dan niet en maak een bijdrage over aan de NKGG, nationale kollekte voor mensen met een ver standelijke handicap. Giro 11 22 22 2 Bank 70.70.70.333 t.n.v. Stichting NKGG te Utrecht. 11

Oostrum's Weekblad | 1992 | | pagina 11