Vanzelfsprekend wordt door de beide besturen graag gerekend op een goede opkomst. Stille Omgang Noord-Limburg In de nacht van zaterdag 21 maart op zondag 22 maart wordt dit jaar de Stille Omgang te Amsterdam gehouden. Ook dit jaar trekken ongeveer 500 vrouwen en mannen uit Noord-Limburg en Noord-Brabant gezamenlijk naar Amsterdam voor de nachtelijke Stille Omgang. Hierop aansluitend is er een plechtige Eucharistieviering in de kerk van de Krijtberg aan het Spui. De intentie van dit jaar verwijst naar de toestand in het Oosten van Europa —v en luidt: "Dat de volkeren van Europa zich in Christus verbonden voelen". Autobussen doen alle plaatsen, dus ook Oostrum aan. De bus vanuit Oost rum vertrekt vanaf de kerk om 20.35 uur. Om 21.30 uur is in Cuyk een Plechtig Lof en vandaar gaat men gazamenlijk naar Amsterdam. Omstreeks middernacht is na aankomst in Amsterdam een koffie-pauze in de Beurs. Hierna volgt de Stille Omgang met aansluitend een Plechtige Eucharistie viering in de Krijtberg aan het Spui. Vervolgens een korte koffie-pauze. Omstreeks 4 uur vertrekt men weer naar huis zodat eenieder omstreeks halfzeven weer thuis is. De buskosten inclusief twee gratis koffie bedragen 25,-- Buskaartjes en eventuele verdere informatie verkrijgbaar bij Fr. Schei- bergen, Mgr. Hanssenstraat 35, Oostrum tel. 04780-81967. -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o- Vanuit de basisschool groep 1 -2 Aan de ouders, Maandag 16 maart starten we met het projekt "Het huis". Het zou leuk zijn als alle kinderen op deze morgen een tekening van hun eigen huis mee zouden kunnen brengen. U kunt deze tekening evt. samen met uw kind maken. Op deze manier kunnen de kinderen van hun eigen huis vertellen en zien ze ook dat bijna alle huizen verschillend zijn. De volgende onderwerpen-begrippen-woorden zullen in diverse kring- en spelactiviteiten naar voeren komen: Waar woon ik U zou misschien uw kind de straatnaam en het huisnummer kunnen leren. Hoe ziet mijn huis er van buiten en van binnen uit Materialen die gebruikt kunnen worden bij de bouw van een huis. (hout steen-plastic enz.) Vergelijken van huizen: vrijstaand- 2 (of meer) onder een kap-hoog huis/laag huis-plat/spits dak enz. Verschillende soorten huizen: flat-boerderij-woonboot-woonwagen-kasteel enz. Onderdelen van een huis: dakpannen-ramen-deuren enz. 5

Oostrum's Weekblad | 1992 | | pagina 5