Zaterdag 19.00 u Saskia Litjens, Veronique Philipsen, Callista Smedts, Kim Hermans Zondag 08.30 u Monique Janssen, Karlijn Jacobs, Daphne Reijntjes, Irene Camps 10.00 u Linda Stammen, Marjolijn Moraal, Maike Koch, Fieke Basten Hoogfeest van Allerheiligen vrijdag 1 november Met ingang van dit jaar wordt het Hoogfeest van Allerheiligen weer op de dag zelf, op 1 november, gevierd. JJet is de wens van onze bisschoppen om die dag alle mensen de gelegen heid te geven om dan ook een Heilige Eucharistieviering bij te wonen; daarom hebben we ook vrijdag, 1 november, 's avonds om 19.00 uur een Eucharistieviering. En we hopen dan ook vele parochianen die dag te mogen ontmoeten op een van deze Eucharistieviering. Wij vieren vandaag immers allen die reeds in de heerlijkheid van God zijn opgenomen. Velen van hen kennen we met naam, de Kerk houdt ze ons voor in de heiligenkalender. Maar daarnaast zijn er ontelbaar velen van wie de meesten in vergetelheid zijn geraakt, die nu ook voor Gods troon mogen staan om Hem te eren en te danken. Mensen, die op de plaats waar ze stonden hun christelijke plicht in alle stilte en eenvoud hebben verricht. Waarom zou dit Uw moeder of vader, Uw man of vrouw, Uw kind niet kunnen zijn? Zij zijn nu onze voorsprekers en voorspreeksters om ook ons bij de hand te nemen, opdat ook wij eens in hun heerlijkheid kunnen delen. Allerzielendag, zaterdag 2 november Allerzielendag is een dag die ons steeds een beetje weemoedig stemt. We worden immers geconfronteerd met onze dierbaren, die reeds door de dood van ons zijn heengegaan. En voor ieder van hen willen we het beste, voor ieder van hen willen wij het geluk, en zeker het eeuwig geluk bij God. Wij hebben eerbied voor hen die ons in de dood reeds zijn voorgegaan. Daarom hebben wij hun graven versierd met bloemen en willen wij vooral vandaag voor hen bidden; bidden dat zij werkelijk in Gods heerlijkheid mogen delen, om daar onze voorsprekers en voorspreeksters te zijn. Daarom wensen wij hen allen toe: mogen zij gelukkig zijn in Gods hemel. Deze Allerzielenmis zal opgeluisterd worden door ons Herenkoor met de Requiemmis. Mogen deze dagen van Allerheiligen en Allerzielen ons weer tot bezinning brengen, ons stil maken, ons afvragen: waarvoor leven wij, wat is het doel van ons leven. Het antwoord op de eerste vraag van de oude katechismus is nog volledig waar. Wij zijn op aarde om God te dienen en daardoor in de hemel te komen. 5

Oostrum's Weekblad | 1991 | | pagina 5