Nationale Kollekte Geestelijk Gehandicapten Denk daar ook eens aan! 4?* K%> '*Ok 11 V.O.Q.Q. afd. Venray Vereniging van Oudere en Verwanten van Mensen met een vers tandel ij Ice handicap n. Wat d^gjfldjJPet'de-bpbrengst? U hee^j^fiOltoköy^mist? giro 11 22 22 2 bank 70.70.70.333 Dat gaat echter niet vanzelf. De zorg en begeleiding is niet gering. Voor ouders met een kind met een verstandelijke handicap vaak een hele opgaaf. Gelukkig Is in ons land een aantal zaken geregeld. Zo kennen we dagverblijven, tehuizen, speciaal onderwijs en de sociale werkvoorziening.Toch ontbreken er talloze voorzieningen, met name in en om huls. Terwijl juist thuis In de beginperiode er zo'n grote behoefte is san voorlichting, advies en (praktische) ondersteuning. Het laatste bijvoorbeeld in de vorm van praktische thuishulp, weekendopvang en gast-ouderprojekten. De intensie ve zorg thuis kan hiermee enigszins worden verlicht. Daar probeert de Nationale Kollekte Geestelijk Gehandicapten bij te springen met een kollekte die alleen slaagt met uw steun. In de week van 7 t/m 12 oktober komt één van onze kollektanten bij u langs met een koliektebus of intekenlijst. Stel hem of haar niet teleur en bedenk, dat met uw gift veel werk kan worden gedaan. De Nationale Kollekte Geestelijk Gehandicapten wordt van 7 t/m 12 oktober m heel Nederland gehouden. Dankzij de belangeloze inzet van duizenden vrijwilligers hopen we op een flinke opbrengst. Het ingezamelde geld wordt door de stichting volgens strenge regels ter beschikking gesteld aan organisaties, die de belangen van verstan delijk gehandicapten en/of hun ouders behartigen of aktiviteiten ontwikkelen ten behoeve van verstandelijk gehandicapten. Deze organisaties zijn onder meer de ouderverenigin gen Philadelphia, VOGG en Dit Koningskind en de Sociaal Pedagogische Diensten. Een deel van de opbrengst gaat naar landelijke projekten. Een ander deel is bestemd voor projekten bij u in de buurt. Aktiviteiten die onder meer door de NKGG worden gesteund zijn: Thuishulp, om de intensieve zorg voor de ouders te verlichten. Extra begeleiding en hulpmiddelen als de aard van de handicap dat nodig maakt. Nood(dag)opvang van verstandelijk gehandicapten. Voorlichting geven aan ouders met een verstandelijk gehandicapt kind: voorlichting over de mogelijkheden voor hen zelf en die van hun kind. Adviezen bij sociale of opvoedkundige problemen. Trainingen om verstandelijk gehandicapten een zo zelfstandig mogelijk bestaan te geven. Sport- en vakantie-aktiviteiten en andere vormen van vrijetijdsbesteding. Belangenbehartiging via ouderverenigingen en maatschappelijk werk. Wilt u meer weten over het werk van de NKGG. stuur dan een briefkaartje aan NKGG. Postbus 85277. 3508 AG Utrecht. Het kan natuurlijk zijn dat de kollektant langs komt op een moment dat u niet thuis bent. Vergeet de verstandelijk gehandicapten dan niet en maak een bijdrage over aan de Nationale Kollekte Geestelijk Gehandicapten. t.n.v. Nationale Kollekte Geestelijk Gehandicapten te Utrecht

Oostrum's Weekblad | 1991 | | pagina 11