KAMP IN WELL, 22 en 23 juni 1991 Zaterdag 22 juni gingen we met de Buurtvereniging op kamp. Rond 10.45 uur vertrokken we op de fiets. We waren net de Wanssumseweg over en toen moesten we stoppen. Een lekke band! Even een andere fiets halen en meteen weer door- fietsen. Onderweg stopten we bij de Maas om te lunchen. Er waren ook eendjes. We mochten even rusten en fietsten toen verder. Toen we bij de boerderij aankwamen gingen we alles uitpakken en klaarleggen. Wie klaar was mocht gaan spelen. Veel gingen er naar het bos dat naast de boerderij ligt. Andere gingen op het veldje voetballen of schommelen. Een tijdje later riep de leiding ons. We fietsten naar een natuurgebied daar in de buurt, in dit natiuurgebied zaten heel veel meeuwen, "Het meeuwenven". Toen we gekeken hadden mochten we op een berg spelen. Bijna iedereen rende de berg op en af. Op weg naar de kampeerboerderij terug hadden wij ons zogenaamd verreden. Als verrassing kreeg iedereen een lekker ijs. Op de kampeerboederij aangekomen gingen we lekker eten. We gingen aan lange tafels zitten. De kinderen waren verdeeld in 4 groepen, 1 groep moest afwassen, 1 groep moest de tafel dekken, 1 groep de tafel afruimen, enz. Er was een schema opgesteld. (Elke groep met 1 leider). Het was heel gezellig. We aten friet met worst, hamburger en appelmoes. We mochten nog een paar uur spelen, na ongeveer 2 V2 uur werden we geroepen om een tocht te maken. We werden door Marja Kessels weggebracht met de auto. We kregen een blad met de weg en vragen. Elke groep moest de route lopen, onderweg hing ergens een rode pijl daar moest je linksaf. Twee groepen waren helemaal verkeerd gelopen. De ene groep was de rode pijl voorbij gelopen. De andere groep was bijna aan de Duitse grens geweest. Die twee groepen zijn samen verder gelopen. Op een plek waar de ene groep al geweest was zagen ze de rode pijl. Ze liepen door en werden even later opgehaald met de auto (het was al 11 uur). De andere hadden erg gelachen. Elke groep had de eerste prijs, dat was een portemonneetje en een pen. Nu zouden we een kampvuur gaan maken. Hout hadden we al gesprokkeld. Maar het had jammer genoeg geregend, dus het kampvuur ging niet aan. We gingen dan maar stoelen en tafels naar boven halen om een pyama- party te houden. Dat hadden we zelf verzonnen. Allemaal legden we wat 4

Oostrum's Weekblad | 1991 | | pagina 4