Minse van Aostrum lull en de Boshuuze harstikke be dankt vur enne biestig gezellige carnaval. De vasteiaovond 1991 begos beej os al goed op gang te komme nao afloëp van de zittingsaovonde en nao ut uut komme van de prins. Aostrum haaj dur zin ien, dat koste wel zien, Zaoterdags vur carnaval begos ut al vroeg op dun aovond, een 10 tal groepen ientroducier- de hun neeje kostuums vur de vasteiaovond 1991Een prachtig gezicht en mit allemaol zo'n moj klier an. kos de carnaval al niemer kapot. Drie daag lang was ut fleste en nog us fleste. Ut begos 's mergus al vroeg mit toepe en as de rest van Aostrum wakker was, was os cafeetje meej wer te klên. Dur al ut gezang en gehos leek ut meij wel of ut dak dur af ging. Same hebbe we dur aover nao gedocht um de leukste of moijste verklede enne pries te geve, dit was vur os nie haalbaar want iederien was eve moj. Mar as weej enne pries moste geve vur de meest stinkende, dan wiste weej ut wel. Dat weej os cafee enne toepasselijke naam gegeve hebbe, bleek dinsdag nao de boerbrul- luft wel wer. Jong en aid vierde same vasteiaovond ien ut Allemanscafee, Mit Gradje op de schouders en enne mikerofoon ien de hand, zong ut hiele Karklingelland "Mit vasteiaovond". De vasteiaovond 1991 is uut. Minse van Aostrum Lull en den Boshuuze harstikke be dankt vur al wer enne biestig gezellige carnaval. De kapotte giaas ware op twieje hand te telle. Iederien bedankt. 't Allemanscafé Henri Marjan. De Vastelaovend 1991 is uutü!

Oostrum's Weekblad | 1991 | | pagina 13