weegschaal-meetlat; hechten-spuit het ziekenhuis - de ambulance (dokter - zuster - broe der - heimwee/bedrust/afscheid enz,). Om alles wat aanschouwelijker te maken hebben we - van de stichting "kind en ziekenhuis" een kist met inhoud gehuurd (b.v. stethoscoop - bloeddrukmeter - kleding enz. - in de le week van het project een verpleegster uitgeno digd die de kinderen doktersspullen laat zien en met hen een gesprekje houdt. - in de 2e week van het project een ambulance georgani seerdde chauffeur heeft een kort gesprekje met de kinderen en hierna mogen ze de ziekenauto van buiten en binnen bekijken. Hiernaast zou het fijn zijn als de kinderen m.b.t. dit onderwerp evt. foto's en plaatjes meebrengen. Om ook aandacht te schenken aan "andere" zieke kinderen, mogen de kinderen kaarten tekenen voor de zieke kinderen in het "St. Elisabeth" ziekenhuis. We zouden het op prijs stel len als U uw kind een postzegel van 55 cent mee wil geven (a.u.b. in een enveloppe en liefst begin volgende week) zodat we de kaarten gezamenlijk kunnen versturen. Verder zullen we tijdens de werklessen aandacht schenken aan dit onderwerp; ervaringen laten vertellen; verhaal tjes vertellen enz. Het volgende versje leren we de kinderen: De kikkers hebben kougevat Nu zitten ze op een lelieblad te drogen in de zon. Hatsjie - Hatsjoe Waar moet dat nu toch naar toe? Neem een lepel eendekroos en een beetje suiker 3 x daags, lepel vol dan ben je zo weer beter. Het bekende liedje van 'altijd is kortjakje ziek' zullen we de kinderen aanleren. 1-2 Al-tijd is Kort-jak-je ziek 1-2 midden in de week en zon-dags niet 8

Oostrum's Weekblad | 1991 | | pagina 8