Vanuit de basisschool, groep 1-2. Beste Ouders, Volgende week maandag beginnen we met het project "KIND, dokter en ziekenhuis". Kinderen krijgen doorgaans vrij snel in hun leventje met de dokter te maken. Bijvoorbeeld op het konsultatieburo voor zuigelingen en kleuters. Ook kunnen er allerlei redenen zijn, zoals kinderziekten en ongelukjes, om een huisarts in te schakelen. Het is dan ook belangrijk dat het kind de dokter vertrouwt en er ^niet bang voor is: de dokter is gewoon een aardige me vrouw of meneer, die je beter komt maken. Toch is de angst voor een dokter heel begrijpelijk. Een dokter doet geheimzinnige dingen: achterin je keel kijken; met "zo'n ding" tegen je aandrukken; je diep laten zuchten. Mis schien doet hij je pijn door je bijvoorbeeld een prik te geven. En als je bovendien al ziek bent en daardoor toch al wat gevoeliger, raak je extra snel in paniek. En dan is er het ziekenhuis. Veel kinderen moeten in hun eerste levensjaren wel eens voor korte of langere tijd in een ziekenhuis worden opgenomen. Een ziekenhuisopname is dus op zich niet z<^ bijzonder, maar voor een kind is het wel een hele omschakeling: vreemde mensen, een vreemde omge ving met een eigenaardig "Luchtje", een vreemd bed en ander eten. Een kind dat naar het ziekenhuis moet, krijgt heel wat te verwerken. Velen die met kinderen te maken hebben, vragen zich dan ook af: "Hoe help je een kind over angst voor de dokter of voor het ziekenhuis heen?". Door dit project hopen we er een kleine bijdrage aan te ^leveren. Tijdens dit project is er voor de ouders in de projectenhoek wat informatie over dit onderwerp. Middels verschillende boeken en folders worden er algemene tips gegeven over: "Hoe help je een kind over angst voor de dokter of voor het ziekenhuis heen?". "Algemene" tips, want: ieder kind is anders en elk kind reageert dan ook anders op de dokter, op ziek-zijn en naar-het-ziekenhuis- moeten! De komende weken zullen we met de kinderen o.a. gesprek jes hebben over: bv gezond-ziek zijn/fijn-niet fijn/bang-verdrietig kinderziekten. bezoek aan en van de dokter (wacht- en spreekkamer; 7

Oostrum's Weekblad | 1991 | | pagina 7