LIEDJESMIDDAG IN OOSTRUM Zondag jongstleden werd in Oostrum de derde liedjesmiddag georganiseerd door karnavalsvereniging "de Karklingels" Ook dit jaar waren de gezongen werken van hoge kwaliteit. Het begin van de middag stond echter in het teken van het afscheid van 3 leden van de Raad van Elf. Leo Lenssen die 15 jaar deel uitmaakte van de Raadde laatste jaren als ceremoniemeester, een taak die hij op zeer bekwame wijze uitoefende. Leo Wilms was jarenlang de nar van de vereni ging welke functie hij later ruilde voor het lidmaatschap *v4van de Raad en laatst but not least Johan van Reenen, die 3 jaar geleden de vereniging kwam vergezellen als sekre- taris Als afscheid had hij de stukken voor de jaarvergadering met hulp van zijn vrouw Netty in het dialect geschreven. Natuurlijk werden de vrouwen van de drie scheidende leden gedacht met een bosje bloemen. De liedjesmiddag kon zich verheugen met de deelname van 6 liedjes. In twee ronden konden de deelnemers hun nummers ten gehore brengen aan het publiek en de jury. Velen waren het erover eens dat het een moeilijke beslissing zou worden om een winnaar aan te wijzen. Het publiek werd opgewarmd door de presen tatoren Math Laurense en Bert Linskens die een liedje hadden gemaakt over het Oostrums bolwerk. Een liedje dat buiten mededinging meedeed. Daarna werden in een vooraf bepaalde volgorde: Mit vastelaovend van Ut Göt, trek aw niks van andere an van Turn Turn, Karklingel-kriebels van Mirjam Aarts. Ik as Karklingel van Theo Theeuwen en Mit ow op de maon en Zied'ut wel of zied'ut nie van Oere Toe, ten gehore gebracht. De tweede ronde werd dit her haald in omgekeerde volgorde. Toen na de afsluiting de punten geteld waren konden alle artiesten nogmaals het podium betreden voor de uitslag. Als eerste eindigde Mirjam Aarts, daarmee winnares van een met de hand ge maakt bord. Op de tweede Oere Toe en als derde Turn Turn. DE muziek was de gehele middag in handen van de Eikenhof kapel die op een voortreffelijke wijze 4 van de 6 liedjes begeleiden. Na de jury, de deelnemers en het publiek bedankt te hebben voor hun werk en aandacht togen Tjeu en Ber huiswaarts om zich voor te kunnen bereiden voor de 4e liedjesmiddag in 1991. 19

Oostrum's Weekblad | 1990 | | pagina 19