TONEELGROEP DE VLASBLOEM Wij willen toch even terugkomen op het concert en de toneeluitvoeringen van 4 en 5 november j.l.. Wij kunnen dacht ik weer terugzien op twee geslaagde avonden. Het concert van de harmonie klonk goed, zeker de lichte re werken maar ook het concourswerk is het aanhoren zeker de moeite waard. Na dit concert bracht de Vlasbloem het blijspel Ruilen is niet altijd Huilen. Dit o.l.v. A. Selder-Verhoeven. Dit spel dat geschreven is door H. van Wijngaarden, viel bij het publiek in goede aarde. Het was fijn om dit weer voor u te kunnen en mogen doen. i Bij de avonden was de zaal goed gevuld. Het gehele inte rieur werd weer verzorgd door Stoffelhoeve waarvoor wij ze zeer erkentelijk zijn. De vlasbloem is nu bezig met het instuderen van het Kerstspel. Zij hebben dit jaar gekozen voor het spel "Geef en kijk niet om". Dit spel heeft twee korte bedrij ven en is geschreven door Marijke Cromvliet Korte inhoud: Mevr. Tony van Maasland heeft een kerstactie op touw gezet om babykleertjes in te zamelen en hen opnieuw uit te delen. Ze wordt geholpen door haar vriendin Gerda. Tegen het eind van de actie raakt Tony in moeilijkheden thuis, waardoor ze de verleiding niet kan weerstaan om dingen te doen die niet door de beugel kunnen. De span ning stijgt ten top, de goederen moeten weg, maar op het allerlaatste moment komt er redding. De rolverdeling is als volgt: Mevr. Tony van Maasland, Ria Planje-Goorsenberg MevrGerda Groenveld, haar vriendin, Jo Coopmans-Schel- bergen Evert, haar man, Juul Selder Piet Wensing, schoolportierArnold Linders Mevr. Oudenbosch, Mia Tacken-Kruysen Vluchtelinge, Marielle Tacken Mevr. Jansen, Annie Selder—Verhoeven Dit spel zal in verschillende plaatsen gespeeld worden. De Vlasbloem zal in samenwerking met de koren en Eiken hofkapel ook in Oostrum een kerstavond verzorgen. Op welke datum dit zal zijn, komen wij nog nader op terug, o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o 17

Oostrum's Weekblad | 1990 | | pagina 17