Dit gewicht is een waarde die varieert van 1.00 tot 1.90. Om dit gewicht vast te kunnen stellen wordt en is aan alle ouders bij aanmelding gevraagd een zogenaamd Leer lingengewicht formul ier in te vullen. Op dit formulier worden vragen gesteld over de opleiding van beide ouders, het beroep van de meest verdienende ouder, de herkomst van een van de ouders en de gezinssituatie. Uit onderzoek is nl. gebleken dat deze gegevens van invloed kunnen zijn op de schoolresultaten van een kind. Voorbeeld: Omdat het begeleiden van buitenlandse kinderen meer inspanning vereist vanwege o.a. taalproblemen, wordt aan deze kinde- ren een hoger gewicht toegekend. (1.90) Alle vastgestelde leerlingengewichten worden bij elkaar opgeteld en geven een waarde die gekoppeld is aan een bepaald aantal leraarplaatsen c.q. leraaruren. Een leerlingengewicht is derhalve voor de school een zeer belangrijk gegeven en daarmee ook de gegevens die noodza kelijk zijn om dit gewicht vast te kunnen stellen. Het is dan ook niet verwonderlijk dat elke basisschool wette lijk verplicht is deze gegevens zwart op wit te hebben en ondertekend door een van de ouders Het nieuwe leerlingenadministratie-programma kan het berekenen van deze gewichten nu automatisch verrichten, mits opleiding en beroep exact omschreven zijn. Op het leerlingengewicht-formulier is door u bij aanmel ding alleen ingevuld in welke groep uw beroep en oplei ding thuis hoort (groep 1 of 2), waardoor het noodzake lijk werd deze gegevens nog eens op te vragen. PS. Het is de bedoeling dat ook de formulieren Leerlin- gen-gegevens van kinderen die in de loop van het school jaar komen ingevuld en ingeleverd worden! - Waarschuwing.: Op alle plaatsen waar kinderen op het dak kunnen komen zijn de dakranden ingesmeerd met een kleverige substantie die absoluut niet uit de kleren te verwijderen is. Indien er na school een bal op het dak belandt kan aan een van de leraren gevraagd worden om de bal van het dak te halen. Gebeurt dit in het weekend dan moet tot maandag hiermee gewacht worden. - Binnenkort kunnen de ouders een vragenlijst verwach- 9

Oostrum's Weekblad | 1990 | | pagina 9