verongelukken in het verkeer. Voor de ouders van de kinderen van groep 1 t/m 4 zijn in dit weekblad aanwij zingen opgenomen die een "veilig verkeer" kunnen bevor deren. Verder zijn lessuggesties aan de leraren ver strekt, om deze actie onder de aandacht van de kinderen te brengen. Venray, 20 augustus 1990. Geachte Ouder(s), de schoolvakanties voorbij zijn is de jeugd weer be gonnen met de dagelijkse gang naar school. Ofschoon wij ervan overtuigd zijn dat u zich van de ge varen voor de jeugd in het verkeer bewust bent, nemen wij de vrijheid toch nog eens uw aandacht te vragen voor enkele adviezen op dit terrein. - Het kind naar school brengen is een zeer goede zaak; het daarbij zelf een goed voorbeeld van gedrag in het verkeer geven aan het kind is onmisbaar. - Indien u uw kind brengt of haalt per auto ware stoppen of stilstaan voor de schoolingang vermijden. Als u deze ingang over een afstand van 30 meter vrijhoudt, voor komt u dat de kinderen plotseling tussen stilstaande auto's door de rijbaan oplopen. - Bij het afhalen van het kind is het verstandig aan de kant van de school te wachten, niet aan de overkant. Er zijn namelijk al te vaak ongelukken gebeurd omdat kin deren, zonder op het verkeer te letten, de rijbaan overstaken om naar degene te gaan die het kind kwam halen - Stuur het kind liever niet te vroeg naar school, dit voorkomt dat het onnodig lang op straat blijft. Vooral op plaatsen waar de kinderen door leden van een ouder brigade of door jeugdverkeersbrigadiers bij het over steken worden geholpen, loopt u het risico dat deze oversteekplaatsen nog niet door verkeersbrigadiers zijn bezet - Wanneer het kind op weg naar school een drukke ver keersweg moet oversteken, mag het dat natuurlijk nooit alleen doen. Misschien dat een aantal ouders onderling een afspraak kunnen maken om de kinderen beurtelings te 13

Oostrum's Weekblad | 1990 | | pagina 13