omgingen in hoofd en hart van Rob en Marion Middendorp Koster van Randenrade 68, toen zij op 21 februari, na al die maanden van gespannen verwachting, een klein, levend mensenkind in hun armen mochten houden. Eerst sprakeloos over iets geweldig moois, 'n wonderlijk gebeuren, daarna... Ons kindonze zoon.... onze Joris Want lichamelijk draagt de vrouw wel haar zwangerschap, en bij de geboorte is het "haar" uur, maar het is de vrucht van hun wederzijdse innige liefde, toch is het het echtpaar dat samen in verwachting is van hun kindje. Ze zijn op zeer persoonlijke wijze naar dit gebeuren toe gegroeid. Ze zijn met hun gedachten, hun gevoelens al heel lang samen bezig geweest met dit mensenkind dat op komst was. Nog voor de geboorte was dit kind al het onderwerp van vele gesprekken: zal het gezond zijn, zal het een jongen of meisje zijn enz.. En toen dit kindje kwam, stonden zij klaar om het met open, liefdevolle armen te ontvangen. Het allereerste wat 'n kind nodig heeft. Want het geboorte-moment moet wel een diep-menselijke ervaring zijn in het leven van het kind Op enkele minuten tijds moet het kind verhuizen van de warmte en de geborgenheid van de moederschoot naar de harde, rumoerige wereld, het moet die beschermende en beschutte wereld loslaten, om apart te gaan bestaan. Zou die eerste schreeuw van elk kind dat ter wereld komt, niet de schreeuw zijn om een liefdevolle vader en moeder, een paar armen om in te vluchten, de schreeuw om mense lijke warmte, om goedheid, om geborgenheid en liefde? Dat alles heeft dit kind, heeft JORIS, volledig gevonden bij Rob en Marion. Want JORIS was gewenst, er werd naar hem verlangd en zij beschouwen JORIS als 'n kostbaar geschenk. Zij zijn er gelukkig mee, ze zijn er dankbaar voor, dat God dit nieuwe, broze leven aan hun handen toevertrouwd; dat Hij de toekomst van dit kind in hun handen legt. Zij willen dan ook graag en van harte JORIS alle moge lijkheden bieden om het "beste in hem" tot ontplooiing te brengen Rob en Marion, van harte proficiat met jullie hemels geschenk, met jullie eerste kind, met jullie zoon JORIS! Moge hij vreugde blijven uitstralen in jullie gelukkig samenzijn, en moge JORIS zelf 'n heerlijke toekomst 8

Oostrum's Weekblad | 1990 | | pagina 8