naast de rijweg staat verschijnt. De aktie is voor lopig duidelijk preventief. Het is zeker niet uitge sloten dat regelmatig de hoge snelheden door wegge bruikers reden zal zijn tot aanpassing van de toege stane snelheden. Meerdere Gemeentes doen aan deze proef mee een puclicatie in Peel Maas aangaande de kerst boomverbranding heeft ook in Oostrum de nodige misverstanden opgeroepen. In tegenstelling tot deze publicaties waren de dorps- en wijkraden niet ge ïnformeerd. Ter elfder ure is dankzij vrijwilligers werk nog een passende oplossing gevonden. Onzer zijds is aangedrongen op tijdige informatie en overleg via dorpsradenoverleg tevens hebben wij moeten vaststellen dat via de pers niemand geïnformeerd is omtrent de tijdelijke af sluiting in de nachtelijke uren van de NS- overweg in de Mgr. HanssenstraatHier bleek sprake van de bekende communicatiestoornis. de aandacht wordt gevestigd op de verkiezing van de nieuwe dorpsraad in november 1990. Tijdens de komen de voorzittersvergadering zullen wij de verenigingen verzoeken hieraan aandacht te besteden. Tezijnertijd zal ook in Oostrum een oproep voor belangstellenden worden geplaatst. Op meerdere plaatsen loopt de animo terug. Unaniem zijn wij van mening dat het Werkcomite/dorpsraad in functie moet blijven. Voor een dorpsraad is ook voor de toekomst nog een duide lijke taak aanwezig. Vandaar dat wij hopen en ver wachten op voldoende geïnteresseerden. ook de kerstboomverlichting op het dorpsplein heeft de viering van OUD naar Nieuwjaar niet overleefd. Enkele kabels waren vernield of losgetrokken en er werden een aantal lampen vermist. Het zou van moed getuigen als de verantwoordelijken ook de schade voor hun rekening namen. De plaatsing van een vaste kerstboom vindt geen instemming bij de vergadering. De meerderheid is van mening dat een dergelijk type boom niet past tussen de geplande beplanting.

Oostrum's Weekblad | 1990 | | pagina 28