Ien ut biezonder wiere natuurluk zien vader, moeder en zus bedankt en nie te vergète vorst Giel, nar Rogier en de raod van elluf. Ok de kersverse prins Math II miek duudeluk dat heej zich dur now al van bewust is, hoe moeiluk ut afscheid vur um volgend jaor zal zien, net zoë as ut dit jaor vur Erwin moeiluk is. Zien Frans was echter nie zo goed as weej egeluk allemaol dochte, want toen heej ziene speech ien ut Frans wooj herhale wier dat dur niemand begrepe. En kwartier naodat graaf Drakenstein Erwin, Giel en Rogier uut elkaar haaj gebald, begos heej mit ut ienen zette van ut neeje trio. Daorvur haaj heej nog wat extra onderdiël nuëdig. Urst schoot heej enne vogel uut de nok van de zaal um enne prins te kunne make den enne vlotte snavel het. Toen rukte heej en hand uut beej ziene sterkste medewerker um de klingel ut hiële jaor te kunnen drage en tenslotte sloeg heej beej ennen andere medewerker ziene kop dur af zoëdat de muts nie op de nek hoeft te staon. Toen alles ienen stond hoefde allien de lèvesvonk nog mar over te slaon vanuut ut publiek. Dat was vanzelfsprekend gen probleem vur ut talrijke publiek en onder luid gekwek kwaam uut ut schitterende slot van graaf Drakenstein tevurschien, de neeje jeugd prins van Aostrum, Uull en de Boshuuze: prins Barry I (Barry Cornelissen) mit vorst Tom (Tom Arts) en nar Pieter (Pieter Verrijdt). Prins Barry I liet zien muts al nie veul langer recht staon as prins Math II en wek ierder. Ok zienen babbel is van sortgelieke^niero dus dat zal dit jaor w^. klikke. En paor minse han goed geraoje dat Barry prins zeuj werre en van die paar hebbe de volgende minse enne knapzak gewonne H. Jeuken, Stationsweg 82 J. Broeren, St. Ceciliapad 29 H. Vermeulen, Stationsweg 110 As ie ze kan draage kumt prins Barry de knapzèk iën dezer dage persoonluk brenge. Dan kunne die minse metiën zien dat ie zien urste onderscheiding al binne het van prins Math II, den daormit an wooj geve hoe tevreeje heej is mit prins Barry I, vorst Tom en nar Pieter as kollega's. Tot ziens mit de karneval. 23

Oostrum's Weekblad | 1990 | | pagina 23