herkenbaarheid van de bezongen geschiedenis te merken. Theo Theeuwen en Mirjam Aerts brachten hun liedjes van dit jaar ten gehore en als een volleerd duo brachten ze samen de schlager van 1988. Al snel werden ze door Vorst Bert als de Gert en Hermien van het karklingelriek beti teld Oere Toe had een medley gemaakt van liedjes die ze de af gelopen jaren ten gehore hadden gebracht. Dit alles onder leiding van Frans Verhofstad die veel uren aan de karna val besteed. Ut Göt, de joekskapel uit Oostrum, konden een aanbod om op te treden niet afslaan en brachten o.a. hun karnavals- hit "Ik wil wel tennisse"Na het optreden kon iedereen konkluderen dat we trots kunnen zijn op zon joekskapel. Dwarsgebakke was een nieuwkomer op de zitting, maar had den de lachers al snel op de hand met liedjes over de bonenblaaskapel en Surinamers in Nederland, die de poli tiek bezongen. Een optreden dat een succes kon worden ge noemd Ook een succes was Frank Schrijen, ditmaal als Nölleke die in dienst was gegaan. Neerlands hoop in bange dagen besprak de komische situaties die hij meemaakte in het leger Trots waren de Karklingels op een optreden van de broe ders van Amoer die uit het zuiden terug waren gekeerd in het karklingellandOf het kloosterleven werkelijk be leefd wordt zoals de Trennesetters het omschreven, valt te bezien, duidelijk was dat deze mensen wisten waarover ze praatten en zongen. De algehele muzikale leiding was in handen van de Eiken hofkapel die op deze avonden een belangrijke inbreng had. Beide avonden liepen toch iets uit maar konden met een tevreden gevoel afgesloten worden door het gezamenlijk zingen van het limburgs volkslied. o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o—o— o- o— o- o- o-1 o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- o- O 13 STRUM DE KARKLINGELS OOSTRUM

Oostrum's Weekblad | 1990 | | pagina 13